LETA12 нояб.

ES līderi neseno teroraktu kontekstā apsver stingrākas robežas

Eiropas Savienības (ES) līderi šonedēļ diskutēja par bloka ārējo robežu stigrāku aizsardzību, apsverot kopīgus soļus pēdējā laikā Eiropā pieredzēto islāmistu teroraktu kontekstā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons, kas bija sasaucis samitu pēc nesenajiem teroraktiem Francijā un Austrijā, aicināja uz ātru un koordinētu reakciju, kā arī nosodīja Eiropas patvēruma sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu no cilvēku puses, kas Eiropā cenšas iekļūt negodprātīgu motīvu vadīti.

"Visās mūsu valstīs mēs pieredzam to, ka tiesības uz patvērumu ļaunprātīgi izmanto" kontrabandisti, noziedznieku bandas, cilvēki no valstīm, "kurās nav kara", žurnālistiem pēc videokonferences sacīja Makrons.

Pagājušajā mēnesī čečenu imigrants, kuram Francijā bija piešķirts patvērums, Parīzes piepilsētā nogrieza galvu skolotājam, bet vēl pēc divām nedēļām tunisietis, kas migrantu laivā bija ieradies Itālijā, baznīcā Nicā, Francijas dienvidos, nogalināja trīs cilvēkus.

Pagājušajā nedēļā Austrijas galvaspilsētā Vīnē albāņu izcelsmes "Islāma valsts" atbalstītājs nošāva četrus cilvēkus, bet vairāk nekā 20 ievainoja.

Šie noziegumi izraisījuši debates par stingrāku robežu kontroli.