LETA3 нояб.

Apšaudē Vīnē divi nogalinātie un vairāki ievainotie

Vīnes centrā pirmdienas vakarā notika apšaude, kurā nogalināti divi cilvēki, tai skaitā viens uzbrucējs, un vairāki  cilvēki ievainoti, paziņoja ārkārtas situāciju dienesti.

Austrijas iekšlietu ministrs Karls Nehammers paziņoja raidorganizācijai ORF, ka šī apšaude ir "terorakts", kas vēl turpinās un kurā iesaistīti vairāki uzbrucēji, kas vēl nav notverti.

Austrijas kanclers Sebastiāns Kurcs nosodīja notikušo kā "pretīgu teroraktu".

Vīnes policija tviterī paziņoja, ka vienu aizdomās turēto "nošāva policisti". Apšaudē gājis bojā arī viens policists.

Uzbrukumu īstenoja "vairāki aizdomās turētie, kas bija bruņoti ar šautenēm", un tas notika "sešās dažādās apšaudes vietās", piebilda policija.

Policija aicināja iedzīvotājus izvairīties no publiskām vietām un nebraukt ar sabiedrisko transportu.

Austrijas raidorganizācija ORF ziņoja, ka šāvieni bijuši dzirdami pie sinagogas, kur ieradušies plaši policijas spēki.

Ziņu aģentūra APA, atsaucoties uz Iekšlietu ministriju, vēstīja, ka viens uzbrucējs ir nogalināts un viens bēguļo, ir nogalināts arī viens policists, bet slimnīcās ievietoti vismaz trīs ievainotie.

Internetā publiskotā video, kas esot uzņemts notikuma vietā, redzami bēgoši cilvēki un dzirdams šāvienu troksnis.

Apšaude sākās dažas stundas pirms tam, kad Austrijā paredzēts atjaunot Covid-19 karantīnu, lai palēninātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Bāri un restorāni bija pilni ar cilvēkiem, kas izbaudīja pēdējo relatīvas brīvības vakaru.

"Izklausījās kā petardes, bet tad mēs sapratām, ka tie ir šāvieni," sacīja kāds aculiecinieks. Viņš piebilda, ka uzbrucējs "mežonīgi šāva ar automātisku ieroci", pirms ieradās policija un atklāja uguni.

Francijas prezidents Emanuels Makrons tviterī paziņoja, ka "mēs, franči, dalām Austrijas tautas šoku un bēdas". "Pēc Francijas ir noticis uzbrukums draudzīgai nācijai," piebilda Makrons.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels tvītoja, ka Eiropas Savienība (ES) ''stingri nosoda šo gļēvulīgo aktu".

Vācijas Ārlietu ministrija tviterī raksturoja ziņas no Austrijas kā "šausminošas un satraucošas". "Mēs nevaram padoties naidam, kura mērķis ir sašķelt mūsu sabiedrības," piebilda ministrija.

Čehijas policija paziņoja, ka ir sākusi automašīnu un pasažieru izlases pārbaudes uz robežas ar Austriju.

Itālijas premjers Džuzepe Konte tviterī "stingri nosodīja" šo apšaudi un rakstīja, ka "nav vietas naidam un vardarbībai mūsu kopīgajās Eiropas mājās".