LETA23 нояб.

Vācijā tiek izmeklēti 20 000 ar jauno koronavīrusu saistītu noziegumu

Vācijā pašreiz tiek izmeklēti aptuveni 20 000 noziegumu, kas saistīti ar jauno koronavīrusu, ziņo laikraksts "Die Welt".

Vācijas Tiesnešu asociācijas (DRB) vadītājs Svens Rebēns laikrakstam norādījis, ka pieaudzis tādu noziegumu skaits kā masku viltošana, dezinformācijas izplatīšana internetā un nepamatota pieteikšanās ekonomiskajai palīdzībai.

Vairums lietu par subsīdiju izkrāpšanu ir saistītas ar pavasarī sākto palīdzības programmu koronavīrusa izraisītās ekonomiskās krīzes upuriem. Šī programma noslēdzās 31.maijā.

Vislielākais šādu lietu skaits reģistrēts Ziemeļreinā-Vestfālenē, kur tiek izmeklētas aptuveni 7500 lietas par iespējamo krāpšanos ar subsīdijām un cita veida krāpšanos, liecina DRB veiktā aptauja.

Otrajā un trešajā vietā ierindojas Berlīne un Bavārija ar attiecīgi 4500 un 2200 lietām, kas saistītas ar jauno koronavīrusu.

DRB norādīja, ka kopš marta administratīvajās tiesās nonākušas vairāk nekā 6000 šādu lietu. Kopš novembra sākuma administratīvās un augstākās administratīvās tiesas saņēmušas aptuveni 600 steidzamu pieteikumu, atklāja Rebēns.