LETA25 нояб.

Parīzē policija likvidē no jauna ierīkoto nelegālo imigrantu nometni

Francijas policija pirmdienas vakarā likvidējusi patvaļīgi ierīkoto nelegālo imigrantu nometni, kas Parīzes centrā tikusi izveidota pēc citas nelikumīgās nometnes likvidācijas pagājušajā nedēļā.

"Šodien [likvidētā] nometne bija nelikumīgi ierīkota Parīzes Republikas laukumā. [Policija] nekavējoties ķērās pie šīs sabiedriskās telpas nelikumīgās ieņemšanas likvidācijas" tviterī paziņojusi policija.

Policijas paziņojumā teikts, ka "nepieņemamo" nometnes ierīkošanu organizējušas "zināmas apvienības".

Aģentūra AFP ziņo, ka policija pielietojusi asaru gāzi un ka operācija ilgusi tikai nepilnas desmit minūtes.

Iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns tviterī atzinis, ka nometnes likvidācijas attēli esot "šokējoši" un ka viņš pieprasījis policijas prefektūrai līdz otrdienas pusdienlaikam iesniegt "detalizētu ziņojumu".

Nelegālo imigrantu atbalsta organizācija "Utopia 56" norādījusi, ka jaunās nometnes iemītnieki esot tie, kas zaudējuši pajumti pēc pagājušajā nedēļā notikušās patvaļīgi iekārtotās nometnes likvidācijas pie nacionālā stadiona "Stade de France" galvaspilsētas ziemeļu pievārtē.

Savukārt organizācija "Medecins du monde" ("Pasaules ārsti") paziņojusi, ka nometne ierīkota nolūkā pievērst uzmanību ļaudīm, kurus varasiestādes vēlas izkliedēt.

Pēdējo gadu laikā policija Parīzē un tās apkārtnē likvidējusi jau desmitiem šādu nometņu, taču tās tiek atkal un atkal izveidotas no jauna, jo pastāv pastāvīgu telpu trūkums nelegālo imigrantu izvietošanai.

Valdības kritiķi apgalvo, ka nometņu likvidācija esot vienīgi simbolika politiska rīcība, kas nerisina ar imigrācijas politiku saistītās problēmas.