LETA27 янв.

Uz Vācijas un Čehijas robežas izveidojusies gara automašīnu rinda

Pēc Vācijas lēmuma cīņā ar pandēmiju klasificēt Čehiju kā augsta riska valsti, šonedēļ uz abu valstu robežas iestrēgušas aptuveni 400 automašīnas.

Kopš svētdienas cilvēkiem no augsta riska valstīm, ierodoties Vācijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts aizvadīto 48 stundu laikā.

Rezultātā robežas šķērsošanas punktā pie Folmovas izveidojusies automašīnu rinda trīs kilometru garumā.

Automašīnu rinda vairāku kilometru garumā izveidojusies arī pie mobilā Covid-19 testēšanas punkta Čehijas pusē.

Cilvēkiem nākas gaidīt vairākas stundas, lai veiktu Covid-19 testu.

Jaunais testēšanas režīms ļoti apgrūtina dzīvi cilvēkiem, kas dzīvo vienā valstī, bet strādā otrā, kā arī viņu ģimenēm.

Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs šonedēļ ar Bavārijas premjerministru Markusu Zēderu apspriedis iespēju atvieglot noteikumus. Bavārija robežojas ar Čehiju.

Bavārijas valdības preses pārstāvis ziņo, ka tā bijusi konstruktīva saruna, bet Bavārija pieturēsies pie esošā testēšanas režīma.

Daudzi uzskata, ka šie ierobežojumi ir politiski motivēti.

"Politiķi Vācijā nelabvēlīgajā koronavīrusa situācijā vaino pārrobežu strādniekus, čehus, pat ja attiecīgu datu nav," izteikusies Čehu pārrobežu strādnieku asociācijas pārstāve.

Aplēsts, ka 35 000 līdz 60 000 čehu regulāri braukā uz darbu Vācijā.

Karlovi Vari administratīvā reģiona prezidents telekanālam CT izteicies, ka prasība par Covid-19 testu, kas veikts iepriekšējo 48 stundu laikā, esot milzīgs slogs testēšanas sistēmai.

Kopš pandēmijas sākuma Čehijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 10,7 miljonus, inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 937 617 cilvēkiem, no kuriem 15 369 ir miruši.