LETA13 нояб.

Armēnijā par protestu organizēšanu aizturēti desmit opozīcijas politiķi

Armēnijā ceturtdien aizturēti desmit ietekmīgi opozīcijas politiķi par protestu organizēšanu pret vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

Politiķi aizturēti par "nelegālu vardarbīgu masu nekārtību" organizēšanu, paziņoja prokuratūra.

Aizturēšana veikta neilgi pirms vēl vienas demonstrācijas, kas Erevānā plānota pret Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana parakstīto vienošanos ar Azerbaidžānu un Krieviju par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

Vienošanās pielika punktu sešu nedēļai ilgajai karadarbībai Kalnu Karabahā, kur dzīvību zaudējuši vairāk nekā 1400 cilvēku.

Saskaņā ar pamiera vienošanos Azerbaidžānas un Armēnijas puses paliek ieņemtajās pozīcijās, kas ir izdevīgi Azerbaidžānai, un reģionā tiek izvietoti Krievijas miera uzturētāji.

Azerbaidžānas spēki šajā konfliktā atkarojuši 15% līdz 20% savulaik pazaudētās teritorijas, arī reģiona otro lielāko pilsētu Šušu.

Pašinjana lēmums parakstīt vienošanos izprovocēja nekārtības Armēnijā, kur protestētāji ielauzās valdības un parlamenta ēkās.

Trešdien Erevānā vairāki tūkstoši cilvēku demonstrācijā pieprasīja Pašinjana atkāpšanos.

Aizturēto opozīcijas politiķu vidū ir arī partijas "Pārtikusī Armēnija" līderis Gagiks Carukjans, atklāja prokuratūra. Aizturētajiem draud līdz desmit gadiem ilgs cietumsods, ja viņi tiks notiesāti.