LETA13 окт.

Armēnija un Azerbaidžāna pārmet viena otrai Karabahas pamiera pārkāpšanu

Kalnu Karabahā otrdien turpinās smagas kaujas starp armēņu spēkiem un Azerbaidžānas armiju, abām pusēm apsūdzot vienai otru pamiera pārkāpšanā.

Starptautiski neatzītās Kalnu Karabahas varasiestādes ziņo par spēcīgu raķešu un artilērijas apšaudi no Azerbaidžānas puses.

Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija savukārt apgalvo, ka pirmā uguni atklājusi Armēnija, kas apšaudot Terteras reģionu.

"Tie ir pilnīgi meli. Azerbaidžāna sagatavo augsni agresīvai rīcībai mierīgās vietās," paziņoja Armēnijas Aizsardzības ministrijas preses pārstāve. Viņa piebilda, ka Azerbaidžāna uzbrūk visās frontēs.

Kalnu Karabahas varasiestādes ziņo, ka kopš kauju sākšanās 27.septembrī bojāgājušo civiliedzīvotāju skaits pieaudzis līdz 31, bet kritušo karavīru skaits sasniedzis 525.

Azerbaidžāna neatklāj, cik kritušo ir tās pusē.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans paziņojis, ka pamiers, kas tika panākts ar Krievijas starpniecību, stājās spēkā sestdien un uzreiz arī tika pārkāpts, nav noturējies.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ir aicinājis abas puses ievērot pamieru.

Azerbaidžānas un Armēnijas starpā valda naidīgas attiecības kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad notika karš par galvenokārt armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahu.