LETA11 нояб.

Armēnijas premjers parakstījis "sāpīgu" vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans otrdien paziņoja, ka ir parakstījis "sāpīgu" vienošanos ar Azerbaidžānu un Krieviju par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

"Es esmu parakstījis paziņojumu ar Krievijas un Azerbaidžānas prezidentiem [Vladimiru Putinu un Ilhamu Alijevu] par Karabahas kara izbeigšanu" no plkst.1.00 otrdien, Pašinjans rakstīja savā "Facebook" lapā.

"Paziņojuma teksts ir ļoti sāpīgs personīgi man un mūsu tautai. Es pieņēmu šo lēmumu pēc militārās situācijas dziļas analīzes un situāciju labāk saprotošu cilvēku veikta novērtējuma," rakstīja Pašinjans.

Viņš atzīmēja, ka parakstījis šo paziņojumu, "balstoties arī uz pārliecību, ka esošajā situācijā tas ir kabākais iespējamais risinājums".

"Tā nav uzvara, bet sakāves nav, kamēr pats sevi neesi atzinis par uzvarētu. Mēs nekad neatzīsim sevi par uzvarētiem, un tam jākļūst par sākumu mūsu nacionālās saliedētības, atdzimšanas laikmetam. Mums vajag analizēt mūsu neatkarības gadus, lai izplānotu mūsu nākotni un neatkārtotu pagātnes kļūdas," rakstīja Pašinjans.

Otrdienas rītā Erevānā pie Armēnijas valdības ēkas sākās protesta akcija pret premjera parakstīto vienošanos. Valdības ēku ir ielenkusi policija.

"Mēs aicinām jūs visus sapulcēties šeit. Mēs nepiekrītam lēmumam. Mūsu dzimteni atdod ienaidniekam. Nikol, tu esi tautas ienaidnieks, nodevējs," paziņoja viens no protesta akcijas dalībniekiem.