VP02 ноября 2020

Saistībā ar izteiktiem draudiem ministres veselībai un dzīvībai noskaidrots vainīgais

Saistībā ar vakar, 30. oktobrī, publiski izskanējušo informāciju par to, ka veselības ministre sociālajā vietnē Facebook ir saņēmusi vēstuli no kādas personas, kura izteikusi draudus viņas veselībai un dzīvībai, Valsts policija, reaģējot uz šo informāciju un operatīvi veicot izmeklēšanas darbības, neilgā laika posmā noskaidroja personas identitāti un atrašanās vietu.

Ierodoties pie šīs personas, tika veiktas procesuālās darbības, kā arī persona tika nopratināta. 1999. gadā dzimis jaunietis, nožēlo izdarīto un kā pats skaidro, tad nodoms nebija draudus īstenot reālajā dzīvē. Tādēļ apdraudējums nepastāv. Uz doto bīdi personai piemērots statuss persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Tāpat Valsts policija saņēma arī oficiālu iesniegumu par šo faktu un par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumus, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzes lokā.

Написать комментарий