LETA17 сентября 2020

Latgalē policija uziet lielu apmēru nelegālo cigarešu un aiztur organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus

Šonedēļ, pārbaudot operatīvo informāciju, policija Latgalē uzgājusi lielu apmēru nelegālo cigarešu un aizturējusi organizētās noziedzīgas grupas dalībniekus, tostarp tās līderi informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Otrdien, 15.septembrī, pēc operatīvās informācijas iegūšanas likumsargi konstatēja, ka vilciena vagonā tiek pārvadātas cigaretes bez Latvijas akcīzes markām. Kopā izņemti 115 200 cigarešu "Premier".

Turpat uz vietas aizturēta aizdomās turamā persona. Vīrietis, pamanot policijas darbiniekus, izlēca no vilciena un sāka bēgšanu. 1988.gadā dzimušais veiksmīgi aizturēts. Persona jau iepriekš bija nonākusi policijas redzeslokā, tāpat policijai izdevās noskaidrot, ka vīrietis ir viens no organizētās noziedzīgās grupas dalībniekiem.

Nākamajā dienā, 16.septembrī, aizturēts arī organizētās noziedzīgās grupas līderis, 1984.gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanas darbības, likumsargiem izdevās izņemt vēl 180 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tāpat veikta kratīšana arī personas dzīvesvietā, kuras laikā atrasta skaidra nauda lielā apmērā.

Vīrietim draud kriminālatbildība arī par pretošanos varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, jo brīdī, kad policijas darbinieki veica izmeklēšanas darbības un pildīja savus dienesta pienākumus, persona uzbruka amatpersonai, nodarot VP inspektoram miesas bojājumus.

Pašlaik VP turpina izmeklēšanu.

Kursīte atgādināja, ka par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā izpilda tai uzliktos dienesta pienākumus, ja pretošanās izdarīta, lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Savukārt par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā vai to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.