ЛатвияLETA23 марта 2021

VDD redzeslokā nokļuva vairāku personu komentāri par draudiem

Pagājušajā gadā Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā nokļuva vairāku personu komentāri internetā, kas saturēja tiešus vai netiešus draudus Saeimas un valdības pārstāvju dzīvībai un veselībai, teikts dienesta pagājušā gada darbības pārskatā.

Identificējot draudus saturošus komentārus, VDD sadarbībā ar Valsts policiju veica nepieciešamos pasākumus, lai apzinātu situāciju un izvērtētu apdraudējuma nopietnību.

Daļā gadījumu tika veiktas arī pārrunas ar attiecīgā komentāra autoru.

VDD vērtējumā agresīvu komentāru daudzuma pieaugums interneta vidē pērn bija saistīts ar Covid-19 pandēmijas izraisītajiem sarežģītajiem sociālekonomiskajiem apstākļiem.

Pārskatā gan nav minēts, kuriem politiķiem draudēts, taču LETA jau rakstīja, ka pērn oktobra beigās toreizējā veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja, ka internetā saņēmusi draudus viņu nošaut.

Valsts policija noskaidroja, ka draudus izteicis 1999.gadā dzimis jaunietis. Viņš nožēloja izdarīto, vienlaikus skaidrojot, ka nodoms nebija draudus īstenot reālajā dzīvē, līdz ar to apdraudējums nepastāv.

Policija sāka kriminālprocesu, un šogad starp eksministri un jaunieti noslēgts izlīgums, līdz ar to kriminālprocess izbeigts.

Написать комментарий