ЛатвияLETA12 мая 2021

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par seniora slepkavību Limbažos

Valsts policija (VP) rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par seniora slepkavību Limbažos informēja policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Pagājušā gada 28.jūnijā vēlā vakara stundā tika saņemta informācija par to, ka Limbažos kādā dzīvoklī konflikta laikā vīrietis nodarīja miesas bojājumus 1930.gadā dzimušam vīrietim, kā rezultātā iestājās cietušā nāve. VP Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirknī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116.panta noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Kā stāstīja Vaskāne, pirmstiesas izmeklēšanas laikā policija noskaidroja, ka starp vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem vīriešiem izcēlās konflikts, kura laikā viens no vīriešiem, pielietojot fizisku spēku, nodarīja miesas bojājumus 1930.gadā dzimušam vīrietim. Cietušais no gūtajiem miesas bojājumiem mira. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policija aizturēja 1954.gadā dzimušu vīrieti, kuram tika piemērots aizdomās turētā statuss.

Veicot izmeklēšanas darbības, tika noteiktas ekspertīzes un nopratināti liecinieki. Iegūstot pietiekamu pierādījuma kopumu, šī gada 7.maijā VP Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā un nodeva to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai, norādīja Vaskāne.

Par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu jeb slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Написать комментарий