Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde maijā Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret vienu personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu informēja VID pārstāvji.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds bērnu rotaļlietu tirdzniecības uzņēmums saimnieciskās darbības laikā no 2016.gada oktobra līdz 2019.gada decembrim ieņēmumu reģistrēšanai izmantoja kases aparātu, kuram bija uzstādīta programma, kas nenodrošināja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.95 noteikto tehnisko prasību izpildi.
Līdz ar to uzņēmums slēpa un samazināja ar nodokli apliekamo objektu - grāmatvedībā nereģistrētus pārdošanas darījumus par kopējo summu 543 529,73 eiro apmērā.
Izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi arī tam, ka uzņēmums grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu uzņēmumā strādājošiem darbiniekiem 48 297 eiro apmērā. Uzņēmums nodokļu administrācijai sniedzis nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Kriminālprocess 2021.gada maijā nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 217.1 pantā un 218.pantā par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret vienu personu.
Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19.pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.









Uzmanību! Komentārus publicē lasītāji. Paustie viedokļi var nesakrist ar redakcijas nostāju. Latvijas Ziņas neatbild par lasītāju viedokļu saturu un lūdz autorus ievērot morāles normas, nekurināt nacionālo un rasu naidu un izvairīties no rupjībām. Padomājiet, pirms izsakāties. Jūs atbildat par saviem vārdiem! Publicējot viedokli, jūs piekrītat noteikumiem! Šī lūguma ignorēšanas gadījumā Latvijas Ziņas patur tiesības liegt lietotājam iespēju atstāt komentārus.
Pagaidām nav komentāru. Esiet pirmais.