ЛатвияLETA10 дней

Rīgā izveidota jauna apkaimes biedrība "Pētersala-Andrejsala"

Apvienojoties Pētersalas un Andrejsalas teritorijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem, Rīgā dibināta jauna apkaimes biedrība informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Inese Dābola.

Rīdzinieki un apkaimē dzīvojošie tiek aicināti pievienoties biedrībai, lai kopīgiem spēkiem veicinātu šīs Rīgas centra apkaimes teritorijas attīstību.

"Biedrība izveidota, lai veicinātu Pētersalas un Andrejsalas teritoriju attīstību, sadarbību ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī lai īstenotu dažādus teritorijas labiekārtošanas un attīstības projektus. Biedrības prioritāte būs teritorijas attīstība, paredzēts ar sabiedrisku iniciatīvu īstenot gan teritorijas labiekārtošanas projektus, veicināt urbānās ekosistēmas veidošanu, kā arī paplašināt publiski izmantojamo pilsēttelpu.

Pētersalas-Andrejsalas apkaime izceļas ar to, ka tā ir salīdzinoši vismazāk apdzīvotā centra apkaime galvaspilsētā. Tam par iemeslu ir gan teritorijas industriālā vēsture, gan arī jaunu dzīvojamo namu projektu līdzšinējais trūkums.

Vienlaikus, veicinot rīdzinieku interesi, kā arī veidojot mūsdienīgu un ilgstspējīgu pilsētvidi, ir iespēja to nākotnē mainīt. Šai teritorijai ir vēl neapgūtas iespējas, lai kļūtu par vienu no pilsētvides attīstības paraugiem, kultūras pasākumu norises centriem un mūsdienīgai dzīvošanai piemērotu rajonu pilsētas centrā, pauda Dābola.

Pētersalas-Andrejsalas apkaimes biedrības mērķis ir panākt, ka šī teritorija kļūtu vairāk apdzīvota, pievilcīgāka un piemērotāka kā kultūras, mākslas, tā arī sporta un izglītības projektiem.

Kļūt par Pētersalas-Andrejsalas apkaimes biedrības biedriem var Pētersalas-Andrejsalas apkaimes iedzīvotāji un uzņēmēji, kā arī jebkurš rīdzinieks.

Написать комментарий