ЛатвияLETA2 мая

Zivsaimniecības uzņēmuma "Verģi" apgrozījums pērn pieauga par 15,8%

Zivsaimniecības uzņēmums "Verģi" pagājušajā gadā strādāja ar 7,996 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga septiņas reizes - līdz 1,19 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka pērn "Verģi" iegādājas divus Liepājā reģistrētus uzņēmumus SIA "Hanters" un SIA "Silverfish", kas rezultējās ar kompānijas zivju resursu nozvejas kvotas palielināšanos, zivju pirmapstrādes jaudas un realizācijas apmēra pieaugumu.

"Verģi" flotē šobrīd ir astoņi "Baltika" tipa zvejas kuģi, kas veic rūpniecisko zveju Rīgas jūras līcī un Baltijas jūrā.

2021.gadā kompānija paredzējusi investēt zvejas flotes atjaunošanā un pilnveidošanā. Tiks meklētas iespējas palielināt nozvejas kvotu apmēru, kas ļautu palielināt produkcijas ražošanas apmērus. Vienlaikus, produkcijas kvalitātes nodrošināšanai, 2021.gadā plānots investēt pirmapstrādes iekārtu modernizācijā.

"Verģi" 2019.gadā strādāja ar 6,903 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 20,5% un bija 170 790 eiro.

Kompānija "Verģi" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 96 530 eiro. Kompānijas kapitālā 80% apmērā pieder Ivaram Janekam, savukārt 20% pieder Inesei Plaudei-Janekai.