Vienlaikus ar ASV prezidenta vēlēšanām otrdien amerikāņiem būs iespēja piedalīties dažādos referendumos par visdažādākajiem jautājumiem, sākot ar vilkiem un beidzot ar "maģiskajām" sēnēm.
Zemāk sniedzam ieskatu par dažiem no šiem balsojumiem.
Misisipi pavalstī vēlētājiem dota iespēja balsot par jauno štata karogu, kurā paredzēts attēlot magnoliju. Par atteikšanos no vecā karoga, kurā joprojām bija saglabājusies konfederātu pilsoņkara laika simbolika, štata likumdevēji lēma šovasar.
Tikmēr mazākajā no 50 ASV pavalstīm, kuras oficiālais nosaukums ir Rodailendas un Providensas plantāciju štats, vēlētājiem būs jāizšķiras par šī nosaukuma saīsināšanu, atmetot atsauci uz plantācijām, kurās ticis izmantots vergu darbaspēks.
2010.gadā viņiem šis jautājums jau tika uzdots, un toreiz pavalsts nosaukuma maiņa tika noraidīta.
Kalifornijā vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu, vai tādās kopbraukšanas platformās kā "Uber" un "Lyft" reģistrētie autovadītāji ir Silīcija ielejas informācijas tehnoloģiju uzņēmumu darbinieki, vai arī individuāli uzņēmēji?
Uzņēmumi ir ieguldījuši miljoniem dolāru, lai pārliecinātu vēlētājus, ka nepieciešams atcelt šogad pieņemto likumu, kas pieprasa kopbraukšanas uzņēmumiem saviem autovadītājiem maksāt minimālās algas, piešķirt apmaksātus atvaļinājumus un veikt par tiem sociālās iemaksas.
Kaliforniešiem jāizšķiras arī par iespējamām revolucionārām izmaiņām štata krimināltiesību sistēmā, atsakoties no drošības naudām un liekot tiesnesim izvērtēt, vai apsūdzētā atstāšana brīvībā līdz tiesai rada kādus riskus, vai nē.
Reformas atbalstītāji norāda, ka pašreizējā sistēma ir netaisnīga pret tiem, kuri nevar atļauties iemaksāt noteikto drošības naudu. Savukārt reformas pretinieki norāda, ka tā apdraudot plaukstošo drošības naudu industriju un var palielināt ieslodzījumā esošo personu skaitu.
Kolorado vēlētājiem jāatbild uz jautājumu, vai pilsoņiem piešķirams līdz pat 12 nedēļām ilgs slimības atvaļinājums, kas tiek apmaksāts no līdzekļiem, kas iegūti no algas nodokļiem.
Lai gan astoņos štatos un Vašingtonas pilsētā šādas normas jau ieviestas ar pavalstu likumdevēju lēmumiem, visumā amerikāņu pret šādām iniciatīvām ir skeptiski noskaņoti, tomēr Covid-19 pandēmija varētu būt mainījusi viņu uzskatus.
Kolorādo vēlētājiem nodots arī 114.priekšlikums, kas paredz uzdot štata Parku un dabas komisijai līdz 2023.gadam izstrādāt plānu pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados izzudušās pelēko vilku populācijas atjaunošanai pavalstī.
Tas nodrošinātu tiltu starp ASV dienvidos un ziemeļos mītošajām vilku populācijām, veicinot sugas saglabāšanos.
Taču pret to iebilst fermeri un lielo dzīvnieku medību entuziasti.
Šajā vēlēšanu sezonā par marihuānas pilnīgu legalizāciju būs jālemj vēlētājiem Arizonā, Montānā, Ņūdžersijā un Dienviddakotā.
Savukārt konservatīvās Misisipi pavalsts vēlētāji izšķirsies par "zālītes" legalizāciju medicīniskiem mērķiem.
Tikmēr Oregonā vēlētāji balsos par psihedēlisko "maģisko" sēņu izmantošanu tādu garīgās veselības traucējumu kā depresija ārstēšanai.
Arī Kolumbijas apgabala vēlētājiem būs jāizšķiras par "maģisko" sēņu lietošanas dekriminalizāciju.
Tajā pašā laikā Luiziānas vēlētājiem būs jābalso par štata konstitūcijas grozījumiem, kas aizliedz abortu finansēšanu.
Iniciatīvas kritiķi apgalvo, ka tās atbalstītāju mērķis ir pārskatīt Augstākās tiesas 1973.gada spriedumu, ar kuru tika apstiprinātas amerikāņu tiesības uz abortiem.