LETA4 нояб.

Vašingtonā un Ņūdžersijā referendumos atbalstīta marihuānas un psihodēlisko narkotiku legalizācija

ASV vēlētāji valsts galvaspilsētā Vašingtonā un Ņūdžersijas štatā otrdien referendumos, kas notika vienlaikus ar prezidenta vēlēšanām, atbalstījuši priekšlikumus par marihuānas un vairāku psihodēlisko narkotiku legalizāciju, liecina sākotnējie rezultāti.

Vašingtonā 77% vēlētāju nobalsojuši par vairāku psihodēlisko augu un sēņu legalizāciju, liecina sākotnējie rezultāti. Balsu skaitīšana vēl turpinās.

Ņūdžersijā rezultāti no 49% iecirkņu liecina, ka 67% vēlētāju atbalstījuši priekšlikumu legalizēt marihuānu, ziņoja raidorganizācija NBC.

Ņūdžersija tādējādi pievienotos aptuveni ducim ASV štatu, kas legalizējušas marihuānu atpūtas nolūkiem.

Taču nozares eksperti norādījuši, ka būs nepieciešams vismaz gads, lai realizēto šo iniciatīvu un pieaugušie varētu legāli iegādāties marihuānu Ņūdžersijas štatā.

Referendumi par marihuānas legalizāciju otrdien notika arī Arizonā, Montānā un Dienviddakotā.

Misisipi pavalsts vēlētāji balsoja par marihuānas legalizāciju medicīniskiem mērķiem.

Oregonā vēlētāji balsoja par psihodēlisko "maģisko" sēņu izmantošanu tādu garīgās veselības traucējumu kā depresija ārstēšanai, kā arī par to, vai dekriminalizēt neliela daudzuma nelegālu narkotiku glabāšanu.

ASV otrdien līdz ar prezidenta vēlēšanām un vairākiem desmitiem referendumu amerikāņiem bija jāievēl arī 117.ASV Kongress, izraugoties visus 435 apakšpalātas locekļus un 35 no simts senatoriem.