LETA24 нояб.

Vidzemē un valsts centrālajos rajonos apledo autoceļi

Otrdienas priekšpusdienā Vidzemē un valsts centrālajos rajonos apledo autoceļi informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem no rīta veidojās apledojums. Šorīt apledojušos autoceļu posmus kaisīja 20 autoceļu uzturētāju transporta vienības un šis darbs joprojām turpinās.

Braukšanas apstākļi joprojām ir apgrūtināti uz Vidzemes šosejas posmā no pagrieziena uz Cēsīm līdz Igaunijas robežai, uz autoceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši (P20) posmā no Cēsīm līdz Valmierai, uz autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) posmā no Bērzkroga līdz Vecpiebalgai un uz autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) posmā no Ūdrupes tilta līdz Gulbenei.

Tāpat braukšanas apstākļi joprojām ir apgrūtināti uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jelgavas līdz Elejai un uz Liepājas šosejas (A9) posmā no Kalnciema līdz Apšupei.

Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem, uzsvēra LVC.

Ziemas sezonā LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.