LETA1 дек.

Turcijas kuģis pametis Vidusjūras strīdus ūdeņus

Turcijas pētniecības kuģis "Oruc Reis" pametis potenciālo gāzes ieguves apvidu Grieķijas un Turcijas  strīdus teritorijā Vidusjūras austrumos un atgriezies ostā, pirmdien pavēstīja Turcijas Enerģētikas ministrija.

Seismiskās izpētes kuģis kļuvis par simbolu Turcijas arvien aktīvākajiem centieniem atrast dabasgāzi strīdus ūdeņos, neraugoties uz Grieķijas un Kipras iebildumiem.

Turcijas karaflotes fregašu pavadītais kuģis augustā un tad vēlreiz oktobrī devās uz ūdeņiem dienvidos no Grieķijas Kastellorizo salas, neraugoties uz Eiropas Savienības (ES) un ASV mudinājumiem to nedarīt.

"Mūsu kuģis ir pabeidzis divdimensionālo seismisko izpēti Demres apvidū, kas sākās 10.augustā, un tagad ir atgriezies Antaljas ostā" Turcijas dienvidos, teikts Enerģētikas ministrijas paziņojumā.

Brisele draudējusi Ankarai ar sankcijām saistībā ar tās aktivitātēm reģionā, un sagaidāms, ka ES līderi par sankciju noteikšanu pieņems lēmumu 10. un 11.decembra samitā.

Septembrī parādījās optimisms par iespējām atrisināt jautājumu dialoga ceļā pēc tam kad NATO sabiedrotie Grieķija un Turcija piekrita atsākt kopš 2016.gada iestigušās sarunas.

Tomēr cerības atkal izplēnēja, kad "Oruc Reis" tika oktobrī nosūtīts atpakaļ veikt izpēti.

Atēnas šo soli raksturoja kā "tiešus draudus mieram".