LETA5 янв.

Dienvidkoreja pēc tankkuģa aizturēšanas uz Persijas līci nosūta karakuģi

Dienvidkoreja nosūtījusi uz Persijas līci eskadras mīnu kuģi, kad Irānas Revolūcijas gvarde aizturējusi tankkuģi, kas kuģoja zem Dienvidkorejas karoga, pirmdien pavēstīja Dienvidkorejas Ārlietu ministrija.

Uz eskadras mīnu kuģa "Choi Young", kas dodas uz Persijas līča reģionu, lai tur aizsargātu kuģus, atrodas pretpirātisma vienība "Cheonghae".

Tankkuģis "Hankuk Chemi" kuģojis caur Hormuza šaurumu netālu no Omānas, kad tas, izpildot Irānas varasiestāžu prasību, iebraucis Irānas ūdeņos, apstiprināja ministrija.

Tā mudināja Irānu nekavējoties kuģi atbrīvot.

Ministrija arī norādīja, ka uztur kontaktus ar Dienvidkorejas vēstniecību Irānā, lai gūtu informāciju par kuģa komandas drošību.

No kuģa komandas 20 cilvēkiem pieci ir Dienvidkorejas pilsoņi, bet pārējie ir Mjanmas, Indonēzijas un Vjetnamas pilsoņi.

Irānas Ārlietu ministrija skaidroja, ka tankkuģis aizturēts tehnisku, nevis politisku iemeslu dēļ.

Bažas par piesārņojumu, kā arī reakcija atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem ir normāli un leģitīmi jebkuras valsts soļi, norādīja ministrijas preses sekretārs Saīds Hatibzade.

Tankkuģis piesārņojis Persijas līča ūdeņus, tāpēc aizturēts un nogādāts Bandarabāsas ostā, skaidroja Revolūcijas gvarde.

Apkalpes locekļi no Indonēzijas, Mjanmas un Vjetnamas aizturēti, bet Bandarabāsas prokuratūra sākusi izmeklēšanu.

Tankkuģis bija ceļā no Saūda Arābijas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kad tas mainījis kursu un iebraucis Irānas ūdeņos, liecina portāla "MarineTraffic" dati.