LETA8 окт.

Topošā VP priekšnieka prioritātes

Topošā Valsts policijas (VP) priekšnieka Armanda Ruka prioritātes pēc stāšanās amatā būs cilvēkresursu stiprināšana, iekšējo procesu optimizācija un komunikācijas uzlabošana.

Ruks skaidroja, ka septembra beigās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) viņu uzaicinājis uz sarunu, kurā viņš interesējies par vispārējo situāciju un kāds ir Ruka redzējums par VP attīstību. Ar to saruna beigusies, lai gan vēlāk sekojusi otra, daudz konkrētāka saruna.

"Apsverot visus par un pret, un ņemot vērā, ka VP ir bez vadītāja, tad izvērtējot savas spējas un pieredzi, tikai patriotisku un pienākuma jūtu vadīts piekritu piedāvājumam pretendēt uz policijas priekšnieka amatu," norādīja Ruks.

Ruks VP priekšnieka amata konkursā nav startējis, taču viņš ar mierīgu sirdsapziņu var apgalvot, ka nav politiski virzīta amatpersona, jo pirms pāris nedēļām runājot ar ministru, nevienu citu politiķi personīgi nav pazinis.

"Es nepakļaušanos politiskam spiedienam, jo vienmēr esmu godprātīgi veicis savu darbu. Savukārt tas, ka sabiedrība par manu personu neko nezināja, nenozīmē, ka neesmu vadījis svarīgas struktūrvienības," norādīja Ruks, kurš ņemot vērā valsts noslēpuma aizsardzību iepriekš ieņemtos amatus nevarot publiski atklāt.

Savas galvenās prioritātes viņš iezīmētu trīs virzienos. Pirmkārt, cilvēkresursu stiprināšana, gan kvantitatīva, gan kvalitatīva. Tā esot ārkārtīgi liela problēma, īpaši Rīgas reģiona pārvaldē, kur katastrofāli trūkst cilvēku.

Otrkārt, iekšējo procesu optimizācija. Tas nozīmē apzināt un nepieļaut funkciju un uzdevumu dublēšanos. "Tas veido sliktu pārvaldību un resursu iespējamu neracionālu izmantošanu. Tie ir gan cilvēkresursi, gan materiāltehniskie resursi," piebilda Ruks.

Treškārt, jāturpina uzlabot komunikācija ar sabiedrību un uzlabot iekšējo komunikāciju, lai katrs policists un darbinieks saprastu iestādes vadlīnijas, mērķus un misiju.