LETA7 окт.

Premjers nav apmierināts ar procesu, kā noslēdzās konkurss uz Valsts policijas priekšnieka amatu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav apmierināts ar procesu, kā noslēdzās konkurss uz Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu, lai gan būtisks esot fakts, ka pēc pusgada tik svarīgais vakantais amats tiks aizpildīts.

Premjers šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" stāstīja, ka nesen koalīcijas sanāksmē iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) atzina, ka pirms aptuveni pusgada izsludinātais konkurss nav izdevies, tāpēc uz Valsts policijas priekšnieka amatu tiek virzīts cilvēks, kurš minētajā konkursā nebija piedalījies.

"Konkurss nav izdevies, tagad ir jautājums, kāpēc tas nebija izdevies, jo man nav skaidri zināmi iemesli. Tomēr galvenais, ka ir izvirzīts kandidāts, kurš tagad publiski ir zināms, par kuru var diskutēt un apspriest," sacīja Kariņš.

Jau ziņots, ka jautājumā par jaunā VP priekšnieka izvēlēšanos valdību veidojošās partijas nolēmušas uzticēties iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV).

Vakantajam VP priekšnieka amatam nolemts virzīt Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku. Viņu minētajam amatam izraudzījies Ģirģens. Ruks nebija starp trim līdz šim publiski vērtētajiem kandidātiem uz VP priekšnieka amatu.