LETA14 окт.

Ruks pieļauj atsevišķu VP funkciju un uzdevumu nodošanu privātām kompānijām un pašvaldības policijām

Jaunais Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks pieļauj atsevišķu VP funkciju un uzdevumu nodošanu privātām kompānijām un pašvaldības policijām.

Ruks šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atgādināja, ka VP sastāvā ir Galvenās kārtības policijas pārvaldes speciālo objektu apsardzes pārvalde, kura nodarbojas ar dažādu objektu apsardzi, piemēram, vēstniecību.

"Vai tiešām visi šie objekti jāapsargā Valsts policijai?", retoriski norādīja Ruks un atgādināja, ka Zviedrijā ir prakse, kad šādu objektu drošību īsteno privātas apsardzes kompānijas.

Ruks nenoliedza, ka ir objekti, kurus policijai būtu jāapsargā, taču šis jautājums ir jāpārskata, jo šādā veidā atbrīvosies policisti, kurus novirzīt citiem daudz svarīgākiem VP uzdevumiem.

Runājot par VP sadarbību ar pašvaldības policijām, Ruks norādīja, ka šis jautājums ir rūpīgi jāpārdomā. Viņš gan nenoliedza, ka patlaban situācija ir tāda, ka, pašvaldības policijai uz ielas vizuāli konstatējot iereibušu šoferi, tiek saukta ceļu policija, kura savukārt nodarbojas ar pārkāpuma formēšanu.

"Sabiedrība jau skatās uz policiju kopumā. Neatkarīgi no tā, kura ir pašvaldības policija, bet kura VP. (..) Kāpēc pašvaldības policijām nevar iedot alkometrus pārkāpuma konstatēšanai? Nekā sarežģīta tur nav," norādīja Ruks.