Šogad Latvijas Radio plāno palielināt ieguldījumus investīcijās, novirzot 10% no apgrozījuma informēja Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Konošonoka.
Viņa norādīja, ka šogad, izejot no reklāmas tirgus, satura piedāvājums Latvijas Radio tiek būtiski pārplānots, līdzšinējās reklāmas pauzes aizstājot ar jauniem raidījumiem. Kopumā plānots nodrošināt saturu vairāk nekā 600 raidstundām.
Šogad Latvijas Radio turpina īstenot pagājušā gadā sākto efektivitātes un strukturālo reformu plānu, galveno akcentu liekot uz motivācijas sistēmas ieviešanu. Tāpat šī gada laikā Latvijas Radio ir plānojis būtiski palielināt ieguldījumus investīcijās, tam novirzot 10% no apgrozījuma. Tiek plānota Latvijas Radio 2 ētera studijas rekonstrukcija, pirmās skaņu ierakstu studijas pults iegāde, kā arī elektronisko dokumentu aprites sistēmas ieviešana un tehnoloģiskā parka atjaunošana.
Konošonoka atzīmēja, ka pērn Latvijas Radio joprojām bijis stabils tirgus līderis Latvijas raidstaciju segmentā, kā arī Baltijas valstu sabiedrisko radio vidū. Kopējā tirgus daļa bija 35,1% un sasniegtā auditorija - 786 000 klausītāju nedēļā jeb 41% no Latvijas iedzīvotājiem. Visklausītākais radio Latvijā bija latviešu populārās mūzikas raidstacija Latvijas Radio 2, kuru klausījās vairāk nekā 460 000 klausītāju nedēļā, saglabājot līdera pozīciju arī šogad. Savukārt Latvijas Radio 1 ik nedēļu sasniedza ap 348 000 klausītāju un ir trešais klausītākais radiokanāls Latvijā.
Pateicoties pārdomātai Latvijas Radio darbības stratēģijai un papildu piešķirtajiem līdzekļiem - 750 000 eiro kapacitātes stiprināšanai un 1,37 miljoni eiro iziešanai no reklāmas tirgus -, reaģējot uz Latvijas Radio vadības atklāto vēstuli par finanšu un cilvēkresursu krīzi sabiedriskajā medijā, 2020.gadā Latvijas Radio finanšu rādītāji ir būtiski uzlabojušies.
Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne atzina, ka radio ir ieguldīts liels darbs, lai Latvijas Radio atbilstu mūsdienīga medija prasībām. "Patīkami, ka klausītāji novērtējuši daudzveidīgu un uzticamu saturu. Jau pirmajos darbības mēnešos labus rezultātus uzrādīja jaunizveidotā Pētnieciskās žurnālistikas daļa, Latvijas Radio podkāsti un darbība multimediālās platformās," atzina Latvijas Radio vadītāja.
Viņa piebilda, ka pagājušajā gadā īstenotas vairākas būtiskas reformas, kas skāra arī darbinieku atalgojumu, un krietni palielināts investīciju apjoms. "Varētu teikt, ka aizvadītais gads Latvijas Radio ir bijis viens no svarīgākajiem attīstības izrāviena gadiem pēdējo gadu laikā," pauda Klapkalne.
Salīdzinot ar 2019.gadu, pagājušajā gadā par 42% pieauga Latvijas Radio investīciju apjoms jeb kapitālieguldījumi. Investīcijām paredzētie līdzekļi pērn tika novirzīti trīs galvenajos sektoros: tehnoloģiskā aprīkojuma nomaiņai - 236 900 eiro, ierakstu studiju pārveidei, modernizēšanai un rekonstrukcijai - 187 200 eiro, kā arī ēkas remonta un uzturēšanas darbiem 271 500 tūkstoši eiro.
Pērn izmaksas galvenokārt veidoja satura veidošanas, ražošanas izmaksas 6,4 miljoni jeb 59,31%, apraides izmaksas 1,8 miljoni eiro jeb 16,68% un autoratlīdzības izmaksas ap 626 300 eiro jeb 5,8%. Administratīvās izmaksas bija ap 600 000 eiro jeb 5,56% no kopējo izmaksu apjoma.
Pagājušajā gadā Latvijas Radio īstenoja efektivitātes un strukturālo reformu pasākumus. Tika izstrādāta darba samaksas sistēma darbinieku atlīdzības palielināšanai, paaugstinot darbinieku atalgojumu vidēji par 9,3%, vidējam atalgojumam sasniedzot 1306 eiro mēnesī. Jaunā redakcijā noslēgts Latvijas Radio un arodbiedrības koplīgums, izveidota Pētnieciskās žurnālistikas daļa, stiprināta vidējā līmeņa administratīvās vadības un satura veidošanas kapacitāte.
Kopumā pērn Latvijas radio strādāja ar 10,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa, salīdzinot ar iepriekšējā gada zaudējumiem, veidoja 50 679 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Savukārt 2019.gadā Latvijas Radio strādāja ar 9,676 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 182 794 eiro apmērā.
Latvijas Radio reģistrēts 1992.gada jūnijā, un tā pamatkapitāls ir 1,855 miljoni eiro. Latvijas Radio vienīgais īpašnieks ir Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.