ЛатвияLETA30 янв.

"Saskaņa" pašvaldību vēlēšanās varētu startēt arī līdz šim nepārstāvētos reģionos

Partija "Saskaņa" pašvaldību vēlēšanās cer paplašināt savu pārstāvniecību reģionos, startējot arī līdz šim nepārstāvētos reģionos atzina partijas līderis Jānis Urbanovičs.

Politiķis skaidroja, ka partija plāno vēlēšanās startēt plašākā pašvaldību lokā, nekā tas bijis iepriekš. "Nāks klāt vēl teritoriāli, bet plāna izstrāde vēl procesā. Ģeogrāfiski mēs būsim plašāk pārstāvēti gan startā, gan finišā," pauda Saeimas deputāts.

Lielajās pilsētās, kuru domes patlaban vada vai nesen vadījuši "Saskaņas" politiķi, sarakstu līderi paliktu nemainīgi. "Ne Rēzeknē, ne Daugavpilī izmaiņas sarakstu līderos neprognozējam un neapspriežam," teica politiķis, piebilstot, ka skaidrība par to, kā varētu veidoties saraksts, esot arī par Ventspili un Liepāju.

Urbanovičs uzsvēra, ka administratīvi teritoriālās reformas dēļ jāapvienojas ne tikai pašvaldībām, bet arī partiju organizācijām, sekojoši izvēloties arī savus līderus. "Mudinām viņus uzmanīgi vienoties, jo līderis sarakstā var būt tikai viens," piebilda politiķis.

5.jūnija pašvaldības domes vēlēšanas notiks jaunveidojamās administratīvajās teritorijās. Vēlēšanu sagatavošanā bez CVK būs iesaistītas ārpus novadiem esošo sešu valstspilsētu un 35 novadu vēlēšanu komisijas. Atbilstoši pašreizējai informācijai Latvijas pašvaldībās, izņemot Rīgu, ir 795 vēlēšanu iecirkņi.

Vēlēšanas Rīgas pašvaldībā šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.