LETA4 сент.

Augustā sarucis vēlētāju atbalsts "Saskaņai", bet pieaudzis "Attīstībai/Par!"

Augustā sarucis vēlētāju atbalsts partijai "Saskaņa", bet tas pieaudzis partiju apvienībai "Attīstībai/Par!", atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju, vēsta Latvijas Televīzija.

Aptaujā, kurā tika jautāts, par kuru partiju balsotu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, pirmo vietu aizvien ieņem "Saskaņa", par kuru būtu gatavi balsot 12,2% aptaujāto, tomēr tas ir samazinājums iepretim jūlijam, kad partiju bija gatavi atbalstīt 15,5% vēlētāju.

"Saskaņai" seko Zaļo un zemnieku savienība ar 10,7% vēlētāju atbalstu - tās reitings audzis par 2,4 procentpunktiem. Tālāk seko "Attīstībai/Par!", kas mēneša laikā sev atbalstu palielinājusi par aptuveni diviem procentpunktiem jeb līdz 7,8%.

Tad seko "Jaunā Vienotība" ar 6,6% vēlētāju atbalstu, kurai atbalsts palielinājies par vienu procentpunktu, kā arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - tās reitings gan samazinājies par 1,6 procentpunktiem, noslīdot līdz 5,2%.

Savukārt zem 5% barjeras ir Jaunā konservatīvā partija ar 4,6%, Latvijas Reģionu apvienība ar 3,8% un "KPV LV" ar 1,9%, kā arī Latvijas Krievu savienība ar 1,5% un "Progresīvie" ar 1,4% vēlētāju atbalstu.

Aptaujā piedalījās aptuveni 900 Latvijas pilsoņu, un tā tika veikta no 7. līdz 20.augustam.