LETA13 сент.

Jaunnedēļ tiesa skatīs "Alternative" un divu "Saskaņas" deputātu pieteikumus par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem

Pirmdien, 14.septembrī, Administratīvā apgabaltiesa rakstveida procesos skatīs gan politiskās partijas "Alternative", gan divu "Saskaņas" deputātu pieteikumus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas atcelšanu informēja Administratīvajā apgabaltiesā.

Tiesa iepriekš abu politisko spēku un to pārstāvju sūdzības atstāja bez virzības, jo tie nebija iemaksājuši valsts nodevu par lietas ierosināšanu tiesā 30 eiro apmērā.

Tiesā norādīja, ka tagad pieteicēji ir novērsuši minētos trūkumus, samaksājot valsts nodevu.

Abu lietu skatīšana notiks rakstveida procesā, proti, bez lietas dalībnieku klātbūtnes, šī gada, 14.septembrī, bet tiesas nolēmums lietā tiks sastādīts 15.septembrī.

Iepriekš CVK bija saņemti četru kandidātu sarakstu - partijas "Jaunā saskaņa", partijas "Saskaņa", Latvijas Krievu savienības un partijas "Alternative" - pārstāvju iesniegumi par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu. Visu partiju pārstāvji CVK lēmumu noraidīt to prasības ir apstrīdējušas tiesā.

Ceturtdien Administratīvā apgabaltiesa tiesas sēdē pabeidza lietas izskatīšanu, kas ierosināta pēc politiskās partiju apvienības "Jaunā Saskaņa" pieteikuma, bet tiesas nolēmums tiks sastādīts šī gada 14.septembrī.

Toties šodien Administratīvā apgabaltiesā notiek rakstveida lietas skatīšana par Latvijas Krievu savienības (LKS) pieteikumu. Šajā lietā nolēmums būs pieejams 14.septembrī.

Jaunievēlētā dome nevarēs sākt darbu, kamēr nebūs attiecīgā tiesas lēmuma. Apgabaltiesai lēmums jāpieņem septiņu dienu laikā no pieteikuma saņemšanas - tas būs galīgs un neapstrīdams.