ЛатвияLETA29 апр.

RSU "Zinātnieku naktīs" piedāvās attālināti piedalīties zinātnieku eksperimentos

Piektdien, 30.aprīlī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ikgadējā zinātnieku sasniegumu pasākumā "Zinātnieku naktis" interesentiem piedāvās virtuāli ieskatīties zinātnieku laboratorijās un eksperimentos, kā arī diskutēt ar zinātniekiem astoņās Latvijas pilsētās vienlaikus informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Piektdien "Zinātnieku naktis" varēs vērot vietnē "zinatniekunakts2021.lv" no plkst.18 līdz 23.

Gediņa informēja, ka uz eksperimentiem, radošajām darbnīcām, lekcijām un citām aktivitātēm gaidīs RSU kriminologi, ķīmiķi, fiziķi, sabiedrības veselības eksperti, uztura un veselības sporta speciālisti, statistiķi, stomatologi un medicīnisko simulāciju eksperti. Pasākumā piedalīsies arī Anatomijas muzeja, biznesa inkubatora "B-Space" un augstskolas Karjeras centra pārstāvji. Programmas saturs veidots pēc iespējas dažāds, lai būtu saistošs kā sākumskolas, tā vecāku klašu skolēniem un viņu vecākiem.

Kopā ar RSU Juridiskās fakultātes kriminoloģi Aelitu Zīli interesentus aicinās apskatīt nozieguma vietu un atpazīt pēdas, tāpat eksperimentēt varēs ķīmiķa Mihaila Haļitova vadībā. Pasākuma laikā interesenti varēs klausīties Sabiedrības veselības institūta direktores asociētās profesores Andas Ķīvītes-Urtānes lekcijā, vai Covid-19 ir briesmīgākā pandēmija cilvēces vēsturē, savukārt ar biznesa inkubatora "B-Space" mentoru Kristapu Zaļo interesenti uzklausīs uzņēmēju pieredzes stāstus.

Tāpat "Zinātnieku naktīs" sekotāji varēs digitāli eksperiment ar sensoriem un signāliem RSU fiziķu Didža Lauvas un Anša Ēķa vadībā, kā arī zinātkārie varēs veikt četrus luminiscējošus eksperimentus kopā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centra vadošo pētnieci Agnesi Branguli.

Gediņa piebilda, ka paralēli noritēs virkne darbnīcu: izglītojoši radošā tiešsaistes nodarbība Anatomijas vēsture un praktiskā zīmēšana, lekcija "Es, mana karjera un ceļojums uz mērķi" kopā ar RSU karjeras konsultanti Baibu Prauliņu un RSU sporta un uztura mācībspēku darbnīca "Mazāk sēdi un ēd - par veselīgu mājsēdi". Praktisko darbošanos noslēgs Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra eksperte Anastasija Gromova ar simulētu cietušā glābšanas darbnīcu.

RSU tiešraides kanālā būs izpētāmi arī digitālie plakāti: Statistikas mācību laboratorijas vadošās pētnieces Ievas Reines pētījums "50+ un krīzes situācijas: kā Covid-19 ietekmē gados vecākus cilvēkus?" un Zobārstniecības fakultātes docentes un pētnieces Ilzes Maldupas pētījums "Bērniem draudzīga zobārstniecība - kā zinātne var palīdzēt?".

Piedalīties "Zinātnieku nakts" pasākumos iespējams, reģistrējoties vietnē "zinatniekunakts2021.lv". Pasākuma platformā vienlaikus būs skatāmi 20 tiešraižu kanāli ar dažādu augstskolu un zinātnisko institūciju eksperimentu demonstrējumiem, virtuālām ekskursijām, lekcijām, diskusijām, īsfilmām un citām aizraujošām aktivitātēm.