LETA19 дек.

RSU pavasarī tiešsaistē rīkos "Zinātnes nedēļu 2021"

Nākamā gada pavasarī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tiešsaistē rīkos "Research Week 2021" jeb "Zinātnes nedēļu 2021" informēja universitātē.

Plānots, ka "Zinātnes nedēļā" notiks piecas starptautiskās konferences, kas aptvers gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomas. Tā norisināsies angļu valodā tiešsaistē no 22.marta līdz 27.martam.

RSU atklāja, ka pasākumā aicināti piedalīties gan zinātnē aktīvi docētāji un pētnieki, gan studenti un citi interesenti no Latvijas un ārvalstīm.

Pirmo "Zinātnes nedēļu" RSU rīkoja 2019.gadā, pulcējot augstskolas vēsturē nebijušu konferenču dalībnieku skaitu - ap 6000 apmeklētāju no 28 valstīm, uzsvēra augstskolā.

"Zinātnes nedēļa" sāksies 22.martā ar septīto starptautisko studentu konferenci, kas ierasti pulcē ap 1500-2000 dalībnieku no aptuveni 20 valstīm. Savukārt no 24.marta līdz 26.martam darbs deviņās sekcijās noritēs RSU Starptautiskajā medicīnas un veselības zinātņu konferencē "Zināšanas praksei".

Vienas dienas pasākumā, konferencē "Sabiedrība. Veselība. Labklājība", 24.martā tiksies Latvijas un ārvalstu veselības nozaru speciālisti, sociālie darbinieki, sociologi, politikas un sabiedrisko attiecību speciālisti, ekonomisti, juristi, filozofi, izglītības speciālisti un citi.

Tāpat jau otro reizi notikšot arī starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference "PLACES", kurā darbs noritēs 25.martā visas dienas garumā septiņās sekcijās, aptverot tādas jomas kā politoloģija, psiholoģija, tiesību zinātne, sociālantropoloģija, komunikācija, ekonomika, kā arī socioloģija.

Pēc RSU sniegtās informācijas, "Zinātnes nedēļas" izskaņā norisināsies arī pētnieciskā konference "Mācīšanās un mācīšana augstākajā izglītībā", kuras uzmanības centrā šoreiz būs tehnoloģijas.

Papildus nozaru konferencēm, no 24.marta līdz 26.martam paredzētas visiem kopīgas plenārsesijas, kuras ar priekšlasījumu par valsts tiesisko ietekmi uz indivīdu personisko brīvību atklās Valsts prezidents Egils Levits, savukārt par Covid-19 kā vienu no sarežģītākajiem pārbaudījumiem cilvēcei mūsdienu vēsturē un par pandēmijas ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku runās Oksfordas Universitātes asociētā profesore Dace Dzenovska, kura patlaban ir RSU vadošā viespētniece.

Turpretī RSU profesore Ludmila Vīksna un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors profesors Jānis Kloviņš skatīs SARS-CoV-2 infekcijas klīniskos, bioķīmiskos, molekulāros un imunoloģiskos aspektus.

Paredzēts, ka plenārsesijās uzstāsies arī vieslektori no Igaunijas, Šveices, Zviedrijas un Vācijas, runājot par veselības aprūpes digitalizācijas jeb "e-veselības" nākotni, biomateriālu attīstību, personalizētās medicīnas un reģeneratīvās medicīnas iespējām.

Dalība visās minētajās konferencēs ir bez maksas, un pētnieki vēl līdz 15.janvārim var iesniegt tēzes "Zinātnes nedēļas" konferencēm. Arī šoreiz aptuveni 50 labākie darbi tikšot virzīti publicēšanai starptautiskos izdevumos, izmaksas sedzot pasākuma organizatoriem, uzsvēra RSU.