2020.gada jūnijā Saeima nobalsoja par novadu reformu: būs 42 vietvaras, valstspilsētas un nulles līmeņa pašvaldības.
2020.gada 10.novembrī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē izskanēja, ka nav skaidrs, kas notiks ar to pašvaldību darbiniekiem, kuri strādā pašvaldībās, ko plānots reorganizēt Administratīvi teritoriālās reformas laikā.
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomnieks Māris Pūķis norādīja, ka ir ļoti daudz neatrisinātu jautājumu, tostarp, kas notiks ar likvidējamo pašvaldību iestāžu darbiniekiem.
Neesot skaidrs, ne kā notiks darbinieku atlaišana, vai pamatojums būs darba vietas likvidācija, vai reorganizācija. Pūķis domā, ka situācija var kļūt dramatiska, jo daudzi cilvēki zaudēšot darbu, bet jaunajām pašvaldībām būs jāmeklē citi, kas viņus aizvietos.
Pūķa ieskatā, tas skaršot desmitiem tūkstošus pašvaldību darbinieku.
Kaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos norādīja, ka Sākotnējā reorganizācijas procesā pilnīgi visi darbinieki tikšot saglabāti amatos un tad tikšot vērtēts kā pārstrukturēt resursus un kurus darbiniekus saglabāt, tomēr, jau var prognozēt, ka ar daudziem pašvaldību darbiniekiem tiks pārtrauktas darba attiecības un tie darbinieki, kam nebūs vietas reorganizētajās pašvaldībās būs spiesti meklēt darbu. Tiem pašvaldību darbiniekiem, kas atrodas netālu no Rīgas, iespējams, būs vieglāk atrast jaunu darba vietu, bet attālajās pašvaldībās, kur darbs pašvaldībā ir viens no nedaudziem darbiem kas ir novadā- var nozīmēt iztikas zaudēšanu un nespēju iekārtoties jaunajā darbā līdz ar ko novadu reorganizācijas, iespējams, sekmēs jaunajam emigrācijas vilnim.