LETA7 дек.

Policija sākusi administratīvo procesu par Ventspils svētku egles iedegšanas pasākumu

Valsts policija (VP) sākusi administratīvo procesu par Ventspils svētku egles iedegšanas pasākumu informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Viņa norādīja, ka likumsargi izvērtēs, vai egles iedegšanas laikā nav pārkāpti ārkārtējās situācijas laikā noteikti ierobežojumi.

Kā vēstīts, Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") 28.novembra vakarā pilsētas Lielajā laukumā sanākušu interesentu klātbūtnē publiski iededza Ventspils galveno Ziemassvētku egli, liecina informācija pašvaldības interneta mājaslapā.

Kā redzams pašvaldības mājaslapā ievietotajos fotoattēlos un videomateriālā, tradicionālo norišu laikā Lembergs bez mutes un deguna aizsega no neliela attāluma uzrunājis bērnus, arī vairāki atnākušie cilvēki nav lietojuši sejas maskas un bijuši tuvu viens otram. Vienlaikus mutes un deguna aizsegus lietojuši ceremoniālajās norisēs iesaistītie rūķi. Egles iedegšana norisinājusies ārā.

Ventspils Kultūras centra vadītājs Māris Valtenbergs, kas rīkoja rotājumu iedegšanu, Latvijas Radio apgalvoja, ka notikušās aktivitātes netika speciāli rīkotas un izziņotas kā pasākums.

"Sestdienas vakarā tika iedegti pilsētas rotājumi. Cilvēki gribēja redzēt rotājumus un iznāca ielās, skatījās un baudīja svētku atmosfēru. Mēs pasākumu neorganizējām, un man nav pienākuma uz ielām staigāt un sekot līdzi, vai tiek ievērota divu metru distance un tamlīdzīgi. Un cilvēkiem atrasties uz ielām līdz šim nav aizliegts," sacīja Valtenbergs.

Veselības ministre Ilze Viņķela (AP) Latvijas Radio atgādināja ka sabiedrībai un īpaši amatpersonām ierobežojumi ir jātulko ne vien pēc burta, bet arī pēc gara. "Ierobežojumu gars ir tāds, ka mums ir radikāli jāsamazina jebkādas kontaktēšanās un kustēšanās iespējas, kuras nav kritiski nepieciešamas. Tas nozīmē, ka tieši caur šo prizmu jebkas - eglītes iedegšana, Melnā piektdiena veikalos vai vēl cits, pēc gara un burta. Jo mazāk cilvēku vienkopus, jo ātrāk mēs atgriezīsimies pie normālas dzīves," skaidroja ministre.

"Ja amatpersona vai pilsētas mērs taisa, es atvainojos, tingel-tangeli ar mērķi iepriecināt cilvēkus, tad ir uzreiz jāpasaka, ka šis iepriecinājums var nozīmēt ilgākus ierobežojumus," Latvijas Radio uzsvēra Viņķele.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības dēļ valstī kopš 6.novembra izsludināta ārkārtējā situācija, kuras dēļ ir noteikta virkne ierobežojumu, tai skaitā arī attiecībā uz publiskiem pasākumiem un pulcēšanos. Galvenās iestādes, kuras kontrolē šo ierobežojumu ievērošanu, ir Valsts policija un pašvaldību policijas.