LETA18 нояб.

Kanāda un Lielbritānija piešķir Mediju brīvības balvu Baltkrievijas žurnālistiem

Kanādas un Lielbritānijas valdības pirmdien piešķīra Mediju brīvības balvu Baltkrievijas Žurnālistu asociācijai, kas ir kļuvusi par pirmo šīs balvas saņēmēju, paziņoja Kanādas un Lielbritānijas ārlietu ministrijas.

Balvas mērķis ir sekmēt starptautisku rīcību žurnālistu drošības pastiprināšanai pasaulē, informēja Kanādas ārlietu ministrs Fransuā Filips Šampaņs un Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

Balva neatkarīgajai Baltkrievijas žurnālistu apvienībai tika piešķirta, noslēdzoties otrajai globālajai preses brīvības konferencei, kuru virtuāli rīkoja Kanāda un Botsvana.

Baltkrievijas Žurnālistu asociācija tika "izraudzīta par tās uzticību žurnālistikas ētikai un principiem un par tās neatlaidību un pašuzupurēšanos apstākļos, kad pieaug mērķētas represijas pret medijiem Baltkrievijā", paziņoja Kanādas valdība.

Minskā bāzētā Baltkrievijas Žurnālistu asociācija ar apmēram 1300 biedriem 2004.gadā saņēma Eiropas Savienības (ES) piešķirto Saharova balvu par domas brīvību.

"Žurnālistiem Baltkrievijā šodien ir jāstrādā burtiski zem ieroču uguns mierīgā valstī," sacīja asociācijas prezidents Andrejs Bastuņecs, pirmdien saņemot tai piešķirto balvu. "Viņi ir milicijas vardarbības upuri, un viņiem tiek piespriesti ilgi aresti par viņu darbu."