ЛатвияLETA16 февраля 2021

"Elko grupa" plāno biržas alternatīvajā tirgū "First North" iekļaut obligācijas 20 miljonu eiro apmērā

Informācijas tehnoloģiju produktu un sadzīves tehnikas vairumtirgotāja AS "Elko grupa" emitējusi piecu gadu obligācijas 20 miljonu eiro apmērā, kuras plānots iekļaut biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North" informēja uzņēmumā.

Obligāciju, kuras emitētas piektdien, 12.februārī, kupona likme ir 6%.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka obligācijas iegādājās vairāk nekā 80 investoru no Baltijas valstīm, Vācijas un Maltas, tostarp bankas, pensiju plāni, investīciju fondi, apdrošināšanas kompānijas, kā arī privātie investori. Darījumā kā investors piedalījās arī "Altum kapitāla fonds".

"Elko grupas" direktors Svens Dinsdorfs minēja, ka obligāciju emisija ir uzņēmuma iespēja turpināt izaugsmi un nodrošināt konkurētspēju arī pandēmijas laikā. "Informācijas tehnoloģiju un sadzīves tehnikas pieprasījums ir strauji audzis. Līdztekus pastāv augsta nenoteiktība, kas saistīta ar piegādes ķēdes pārrāvumiem un loģistikas izmaksu pieaugumu. Lai pārvaldītu lielu un ātru izaugsmi, izaicinošos tirgus apstākļos, apgrozāmo līdzekļu pietiekamība ir izšķiroša," viņš pauda.

"Elko grupas" obligāciju emisiju vadīja finanšu un investīciju kompānija "Callidus Capital" un "Signet Bank".

"Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons atzīmēja, ka "Elko grupas" atgriešanās Baltijas kapitāla tirgū ir būtisks notikums nozarē.

"Pieprasījums pēc obligācijām 2,5 reizes pārsniedza piedāvājumu, turklāt 96% no visas emisijas iegādājās vietējie investori. Šīs obligāciju emisijas izvietošanas rezultāti ir viennozīmīgs apliecinājums tam, ka finansējuma piesaistīšana caur obligāciju emisiju vietējā kapitāla tirgū ir efektīvs instruments, ar kura palīdzību Latvijas kompānijas var piesaistīt finansējumu attīstībai," klāstīja Idelsons.

Savukārt "Callidus Capital" partneris Roberts Stuģis atzina, ka emisija tika organizēta salīdzinoši īsā laikā, un pieprasījums pēc "Elko grupas" obligācijām būtiski pārsniedza piedāvāto apmēru.

Vienlaikus "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš piebilda, ka "Altum kapitāla fonda" mērķis ir jēgpilni atbalstīt Latvijas lielos uzņēmumus, kas Covid-19 krīzi izmanto kā iespēju laiku, stiprinot gan esošās pozīcijas, gan izejot jaunos tirgos, vienlaikus diversificējot finansējuma avotus.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Elko grupa" koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 1,682 miljardi eiro, kas ir par 12,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga vairāk nekā divas reizes un bija 17,7 miljoni eiro.

"Elko grupa" reģistrēta 1993.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 9,785 miljoni eiro. "Elko grupa" pieder vairākām juridiskām personām, kā arī investīciju fondam "Amber Trust".

Написать комментарий