ЛатвияLETA4 мая

"Virši-A" akcijas plānots iekļaut biržas alternatīvajā tirgū "First North"

Degvielas mazumtirgotāja AS "Virši-A", kas strādā ar zīmolu "Virši", akcijas plānots iekļaut biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North", pagājušonedēļ žurnālistiem pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Kompānijā informēja, ka 2021.gada otrajā pusē "Virši-A"  plāno piesaistīt kapitālu un sākt akciju kotāciju alternatīvajā tirgū "First North", izsakot sākotnējo publisko piedāvājumu.

"Virši" pārstāvji norādīja, ka akciju sākotnējais publiskais piedāvājums un akciju iekļaušana "First North" ir daļa no uzņēmuma turpmāko gadu izaugsmes stratēģijas ar mērķi piesaistīt resursus izaugsmes tempu tālākai kāpināšanai.

Uzņēmumā skaidroja, ka primāri piedāvājums tiks vērsts uz Latvijas, Lietuvas un Igaunijas privātajiem investoriem, kuri vēlas kļūt par uzņēmuma akcionāriem un piedalīties uzņēmuma nākotnes attīstībā.

Lai informētu potenciālos investorus par jaunumiem uzņēmumā, "Virši" mājaslapā izveidota sadaļa "www.virsi.lv/investoriem".

"Virši" pārstāvji skaidroja, ka kompānija turpmāko gadu izaugsmes plāni paredz tālāku ģeogrāfiskā pārklājuma paplašināšanu un investīcijas infrastruktūrā, atverot jaunas un modernizējot esošās degvielas un alternatīvo enerģijas avotu uzpildes stacijas gan Rīgā, gan Latvijas reģionos. Jaunajā stratēģijā iekļauta arī būtiska jaunu produktu un pakalpojumu paplašināšana klientiem un sadarbības partneriem, īpaši attīstot alternatīvo enerģijas veidu piedāvājumu un veicinot to pieejamību Latvijā.

"Virši-A" apgrozījums 2020.gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 171,4 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa bija 5,1 miljons eiro.

Šobrīd "Virši-A" īpašnieki ir Jānis Riekstiņš, Ruta Plūme, Jānis Rušmanis, Andris Priedītis un Ilgvars Zuzulis, tostarp atbilstoši publiskotajam 2020.gada februāra akcionāru sapulces protokolam kompānijas kapitālā Riekstiņam piederēja 23,8%, Plūmei - 23,6%, Rušmanim - 23,6%, bet Priedītim un Zuzulim piederēja pa 14,5% akciju.