МирLETA19 февр.

ECT pieprasa nekavējoties atbrīvot Navaļniju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieprasījusi Krievijas varasiestādēm atbrīvot opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, liecina politiķa tīmekļa vietnē publicētais dokuments.

Saskaņā ar ECT lēmumu Navaļnijs atbrīvojams nekavējoties.

ECT lēmumu pamatojusi ar sava reglamenta 39.pantu par pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, jo saskata prasītāja veselības un dzīvības apdraudējumu.

Navaļnija advokāte Olga Mihailova sarunā ar aģentūru "Interfax" norādījusi, ka šādu lēmumu ECT esot pieņēmusi pirmo reizi un ka Krievijas varasiestādēm tas jāpilda.

Tajā pašā laikā vēl vakar Krievijas Tieslietu ministrija noraidīja iespēju, ka valsts varētu piekrist šādai ECT prasībai.

Tur uzsvēra, ka šāda lēmuma pieņemšana būtu "nepamatota un rupja iejaukšanās suverēnas valsts tiesu sistēmas darbā".

Šāds rīkojums nevar tikt izpildīts no starptautisko tiesību skata punkta, skaidroja ministrijā.

Navaļnijs atrodas apcietinājumā kopš 18.janvāra.

Maskavas Simonovas rajona tiesa tā dēvētājā "Yves Rocher" lietā par krāpšanos aizstāja opozicionāram 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ar reālu cietumsodu.

Sūdzības izskatīšana par Simonovas rajona tiesas lēmumu notiks rīt no rīta.

Ja apelācijas instance to neatcels, Navaļniju soda izciešanai var nosūtīt uz cietumu.

ECT 2017.gadā atzina, ka "Yves Rocher" lietā par krāpšanos pārkāptas opozicionāra tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu. Navaļnijam tika izmaksāta kompensācija, tomēr Krievijas Augstākā tiesā spriedumu atzina par likumīgu un atteicās to mainīt.