LETA21 апр.

Ārstiem neļauj apmeklēt Navaļniju cietuma slimnīcā

Mediķu komandai, arī Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija privātajai ārstei Anastasijai Vasiļjevai, šonedēļ liegts iekļūt cietumā, kur šobrīd slimnīcā atrodas opozicionārs.

Mediķi, arī Vasiļjeva, vairākkārt mēģinājuši panākt, ka tiek ielaisti pie opozicionāra, tomēr katru reizi viņu prasības noraidītas.

Otrdienas rītā mediķiem atkal atteikts, tomēr ieteikts atkārtoti interesēties vēlāk šajā pat dienā.

"Tā ir necieņa pret cilvēkiem, kas ieradušies izpildīt savu humāno pienākumu, mediķa pienākumu palīdzēt pacientam," pie cietuma ziņu aģentūrai AFP sacīja Vasiļjeva. "Mēs tagad runājam tikai par veselību un dzīvību."

Otrdien cietumā ieradās arī Navaļnija advokāti, un viņiem tika dota atļauja iekļūt ieslodzījuma vietā.

Pirmdien Federālais Sodu izpildes dienests paziņoja, ka ārstu komisija nolēmusi Navaļniju no Vladimiras apgabala Pokrovas cietuma pārvest uz slimnīcu citā šī paša apgabala cietumā.

"Šobrīd Navaļnija veselības stāvoklis tiek vērtēts kā apmierinošs, katru dienu viņu apskata ārsts terapeits. Ar pacienta piekrišanu viņam noteikta vitamīnu terapija," pirmdien norādīja dienests.

Navaļnija ārsti sestdien paziņoja, ka Navaļnija veselības stāvoklis ir strauji pasliktinājies un viņam kuru katru brīdi var apstāties sirdsdarbība.

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

31.martā viņš cietumā pieteica badastreiku, pieprasot pienācīgu medicīnisko aprūpi un iespēju konsultēties ar neatkarīgiem mediķiem, kuriem viņš uzticas.

Navaļnija komanda aicinājusi trešdien atbalstītājus iziet pilsētu ielās, lai protestētu pret to, kā valsts vara izturas pret opozicionāru. Trešdien arī gaidāma Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzruna par stāvokli valstī.