LETA9 нояб.

Covid-19 ierobežošanai Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija ar virkni ierobežojumu

Saslimstības ar Covid-19 ierobežošanai no šodienas līdz 6.decembrim Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā spēkā būs virkne ierobežojumu, nosaka valdības lēmums.

Ārkārtējās situācijas laikā būs atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē. Minētais aizliegums neattieksies uz ārtelpās organizētām sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Ārkārtējās situācijas laikā privātos pasākumos būs atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, izņemot bēres. Bērēs būs atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet no vairākām mājsaimniecībām

Kultūrvietās, izstāžu norises vietās, sporta, reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu varēs sākt ne agrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.20, izņemot sporta centrus, kas darbību varēs beigt ne vēlāk kā plkst.22.

Tiks arī aizliegti un atcelti visi sporta pasākumi, piemēram, sacensības, paraugdemonstrējumi, priekšnesumi, izņemot starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem. Ierobežojums arī neattieksies uz komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensībām, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti.

Valdības lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka uz četrām nedēļām Latvijā būs aizliegta izklaides pakalpojumu sniegšana bāros, naktsklubos, diskotēkās, akvaparkos, pirtīs, SPA, slidotavās, spēļu zālēs, bērnu viesību organizēšanas vietās, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, bērnu rotaļu istabās, bērnu pieskatīšanas istabās. Minētais aizliegums neattieksies uz atpūtu dabas takās.

Sabiedriskās ēdināšanas vietās būs atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Ārkārtējās situācijas laikā brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas, dzīvnieku barības veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Tāpat valdība lēma uz laiku aizliegt skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumus, izņemot friziera pakalpojumus. Friziera pakalpojumu sniedzējam uzlikts pienākums nodrošināt, ka pakalpojumi tiek sniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, vienam apmeklētājam ir paredzēti vismaz desmit kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās telpu platības.

Vecāko klašu skolēni un studenti, kuru studiju programmu apguve nav saistīta ar praktisku darbību, turpinās mācības attālināti.

Pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguve tiks nodrošināta attālināti, izņemot tādas praktiskās daļas apguvi, kura nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei un kuru nav iespējams veikt attālināti.

Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve tiks nodrošināta attālināti, bet klātienē iekštelpās - tikai individuāli, izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vai tikai vienas izglītības iestādes grupas vai klases izglītojamiem, kuri vienlaikus nav citu grupu vai klašu izglītojamie. Klātienē nav atļauti koru un pūšamo instrumentu kolektīvu mēģinājumi.

Amatiermākslas kolektīviem, tajā skaitā koriem, orķestriem, tautas mūzikas ansambļiem, deju kolektīviem un citiem tautas mākslas kolektīviem, mēģinājumus drīkstēs īstenot tikai attālināti, savukārt mēģinājumu klātienē atļauts īstenot tikai individuāli vai personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

No rīkojuma izriet, ka darba devējam ārkārtējās situācijas laikā būs jānodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj un darbiniekam ir iespējas mājās pilnvērtīgi veikt darba pienākumus.

Ar ārkārtējo situāciju saistītos izdevumus finansēs no institūcijām iedalītajiem valsts budžeta līdzekļiem, kā arī pēc institūciju motivēta pieprasījuma no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Šādos gadījumos lēmumu par finansējuma piešķiršanu pieņems Ministru kabinets.

Savukārt nozaru ministrijas apkopos un iesniegs Finanšu ministrijā personu prasījumus pret valsti par nodarīto kaitējumu.

Ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku par trim mēnešiem. Ārkārtējo situāciju valdība var atcelt pirms noteiktā laika, ja valsts apdraudējums ir novērsts vai pārvarēts. Atkarībā no apdraudējuma veida un intensitātes valdība ārkārtējo situāciju var izsludināt visā valstī, valsts daļā, administratīvās teritorijas daļā.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Saskaņā ar likumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu lemj Ministru kabinets. Savukārt Saeimas Prezidijam šāds lēmums nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā un par to ir jābalso parlamentāriešiem.

Статьи по теме
Lielbritānijā nolūkā iegrožot Covid-19 izplatību uz četrām nedēļām tiks ieviesta karantīna
2 нояб.
Lielbritānijas princis Viljams aprīlī inficējies ar koronavīrusu
3 нояб.
Breksita partija pārtop par Covid-19 karantīnas pretinieku organizāciju
3 нояб.
Kipra nolēmusi ieviest nakts komandantstundu, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos
5 нояб.
Grieķijā no sestdienas spēkā stingrais karantīnas režīms
7 нояб.
Svētdien Latvijā atklāti 92 Covid-19 gadījumi, bet divi sasirgušie miruši
9 нояб.
Lāčplēša dienu aicina atzīmēt ģimenes lokā, izvērtējot nepieciešamību iedegt svecīti pie Rīgas pils
10 нояб.
Pirmdien Latvijā atklāti 208 Covid-19 gadījumi; divi pacienti miruši
10 нояб.
Otrdien Latvijā atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits - 453
11 нояб.
Līdz nākamā gada aprīlim Rīgā neiekasēs nodevu par ielu tirdzniecību
13 нояб.
Dailes teātris turpina darbu pie jauniestudējumiem, cerot tos pie skatītājiem laist janvārī
22 нояб.
Zelenskis izveseļojies no Covid-19
24 нояб.
Skaistumkopšanas profesionāļu nozare tiksies ar veselības ministri
27 нояб.
Covid-19 vairāk skartajās pašvaldībās laulības reģistrēšanā varēs piedalīties tikai divi liecinieki
27 нояб.
Frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumu klientiem pirms pakalpojuma saņemšanas būs jāaizpilda anketa
2 дек.
VSAA pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē
3 дек.
VID uz ārkārtējās situācijas laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē
3 дек.
Spēļu zālēm varētu noteikt darba laiku, aizliegt tajās smēķēt un ierobežot alkohola piedāvājumu
3 дек.
Bauskā policija konstatē ārkārtējā situācijā aizliegtu privāto pasākumu
8 дек.
"Rīgas balles" rīkotāji sodīti par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu
9 дек.
Policija Rēzeknē ir noskaņota piemērot sodus par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu
9 дек.
Svētdien notiks kārtējais pasākums pret Covid-19 ierobežojumiem
15 дек.
Neatļautā pasākumā Liepājā pieķerti 24 ballētāji, viens no viņiem mēģinājis žņaugt policistu
22 дек.