LETA10 нояб.

Lāčplēša dienu aicina atzīmēt ģimenes lokā, izvērtējot nepieciešamību iedegt svecīti pie Rīgas pils

Godinot Latvijas Brīvības cīņas un uzvaru pār Bermonta armiju, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP) aicina iedzīvotājus 11.novembrī savās mājā iedegt sveces, pieminēt valsts brīvības cīņās kritušos kareivjus un klausīties šai dienai veltītos koncertus tiešsaistē informēja Rīgas domē.

Rīgas dome aicina iedzīvotājus svētkus atzīmēt atbildīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tādējādi saudzējot savu un līdzcilvēku veselību.

"Šogad godināšu Latvijas brīvības cīnītājus un citus karavīrus, iededzot svecīti savas mājas logā. Nepulcējoties ārtelpā, mēs atbalstīsim tos cilvēkus, kuri šodien atrodas frontes pirmajās līnijās, cīnoties pret Covid-19 izplatību Latvijā - medicīnas nozares darbiniekus," norādīja Staķis.

Viņš uzsvēra, ka arī viņa vecvectēvs bija Latvijas armijas virsnieks, un kopā ar ģimeni Lāčplēša dienā viņš katru gadu gājis nolikt svecītes 11.novembra krastmalā.

"Šis gads būs atšķirīgs, bet tas nemazina 11.novembra svarīgumu. Aicinu pārrunāt Brīvības cīņu nozīmi, un piemiņas svecītes iedegt savu māju logos. Svinēsim atbildīgi," aicināja Staķis.

Tos, kuri 11.novembra vakarā bija plānojuši doties pie Rīgas pils mūra, lai tradicionāli aizdegtu svecītes varoņu piemiņai, pašvaldība aicina rūpīgi pārdomāt šāda apmeklējuma nepieciešamību.

Tāpat dome aicina rūpīgi izplānot savu apmeklējuma laiku un veidu, lai maksimāli tiktu ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi sakarā ar Covid-19 izplatību, noteikti lietot sejas aizsargmaskas. Šogad nav plānots slēgt satiksmei 11.novembra krastmalu, kā tas tika darīts iepriekšējos gados, rēķinoties ar lielo apmeklētāju skaitu. Cilvēku plūsmu pie pils mūra uzraudzīs pašvaldības policija, kura nepieciešamības gadījumā regulēs transporta satiksmi.

Atzīmējot Lāčplēša dienu, Rīgas pašvaldība atbalstījusi vairāku koncertu norisi veltītu šai atceres dienai. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, koncertus nevarēs apmeklēt klātienē, bet tos būs iespēja vērot tiešsaistē tīmekļa vietnēs. Informācija par koncertiem, norises laiku un māksliniekiem pieejama tīmekļa vietnē "www.kultura.riga.lv".