LETA9 нояб.

Aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, izņemot nelielus piketus

Ārkārtējās situācijas laikā no šodienas ir atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, izņemot sapulces, gājienus un piketus, kuros varēs piedalīties ne vairāk kā 50 cilvēki, nosaka valdības piektdien pieņemtais lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Tāpat no šodienas privātos pasākumos ir atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Arī bērēs var būt klāt ne vairāk kā desmit cilvēki vienlaikus, bet tie var būt no vairāk nekā divām mājsaimniecībām. Tāpat maksimālajā desmit cilvēku skaitā netiks skaitītas personas, kas ir klāt bērēs, jo ir tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu.

Reliģiskās darbības veikšanas vietās ir jānodrošina vairāki nosacījumi, tajā skaitā, ka vienam apmeklētājam jāparedz vismaz desmit kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās telpu platības un pie ieejas labi redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Tāpat reliģiskās darbības veikšanas vietā, ja netiks organizēts pasākums, vienlaikus varēs atrasties ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra. Svētdienas skolām ir jānotiek attālināti vai klātienē tikai individuāli, izņemot, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā.