LETA6 нояб.

Ierobežojumu un atbalsta trūkuma dēļ situācija Latvijas bāru nozarē ir kritiska

Situācijā bāru nozarē Covid-19 pandēmijas, tās izplatības mazināšanai ieviesto ierobežojumu un atbalsta trūkuma dēļ Latvijā ir kritiska pauda Latvijas Bāru asociācija pārstāvji.

Asociācijā norādīja, ka sadarbība starp valdību, valsts institūcijām un uzņēmējiem nav pietiekama.

"Valdības pieņemtie lēmumi bieži vien ir negaidīti uzņēmējiem, īpaši tāpēc, ka, pieņemot jaunus ierobežojumus, netiek veiktas konsultācijas ar pārstāvjiem no nozarēm, kuras tieši ietekmē ierobežojumi un kuras spētu piedāvāt reālus risinājumus situācijas uzlabošanai," pauda asociācijā.

Asociācijas valdes loceklis Oskars Ikstens atzīmēja, ka situācijas paredzamība ir svarīga ikvienam uzņēmējam. "Katrs pārsteigums ietekmē ne tikai uzņēmumu, bet arī tā darbiniekus un apmeklētājus. Nereti rodas situācijas, kad mēs par jaunām prasībām uzzinām pēdējā brīdī un no medijiem. Mēs apzināmies, ka šis ir svarīgs laiks valstī un ir jāspēj ātri reaģēt, to esam gatavi darīt, bet uzskatām, ka to var darīt gudrāk un efektīvāk," viņš minēja.

Tāpat asociācijas valdes loceklis akcentēja, ka par iespējamu atbalstu no valsts vēlētos uzzināt visas nozares, kuras īpaši smagi skar ierobežojumi. "Šobrīd esam situācijā, kad nezinām, vai rītdien vispār varēsim vērt durvis vaļā un vai mums būs jebkāds atbalsts pie sliktākā scenārija," teica Ikstens.

Kā vienu no risinājumiem esošajai situācijai Latvijas Bāru asociācija aicina valdību apsvērt pabalstu piešķiršanu.

Latvijas Bāru asociācijas mērķis ir radīt labākus apstākļus nozarē un risināt problēmas. Asociācijas publiskotā informācija liecina, ka starp asociācijas dibinātājiem ir "Gimlet Nordic" kokteiļbāra līdzīpašnieks Edgars Grišulis, kā arī "Vest" un "Manana" līdzīpašnieks Normunds Juraševskis.