LETA17 нояб.

Bezdarba līmenis tuvākajos ceturkšņos Latvijā varētu pārsniegt 9%

Bezdarba līmenis tuvākajos ceturkšņos Latvijā varētu pārsniegt 9% prognozēja banku analītiķi, komentējot pirmdien Centrālās statistikas pārvaldes publiskotos trešā ceturkšņa darbaspēka apsekojuma datus.

"SEB bankas" makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norādīja - nebija šaubu, ka trešā ceturkšņa darba tirgus dati atnesīs pozitīvas ziņas. Bezdarba līmenis šajā laika posmā samazinājās par 0,2 procentpunktiem, lai gan gada izteiksmē tas ir par 2,4

procentpunktiem augstāks - 8,4%. "Rezultātā, par spīti gaidām, Covid-19 otrais vilnis un tam sekojošie ierobežojumi nozīmē, ka pagrieziena punkts tiek pārbīdīts par diviem ceturkšņiem," viņš sacīja.

Gašpuitis arī minēja, ka Valsts nodarbinātības dienesta oktobra dati vēl uzrāda nelielu bezdarba samazinājumu, tomēr novembrī un turpmākajos mēnešos vektors pārslēgsies pieauguma virzienā.

"To, cik kuplas būs darba meklētāju rindas, lielā mērā noteiks atbalsta pasākumu vēriens un nosacījumu efektivitāte. Ņemot vērā izmaiņas, daudzi kļūs ekonomiski neaktīvi un nogaidīs, līdz situācija darba tirgū nostabilizēsies," teica "SEB bankas" makroekonomikas eksperts, prognozējot, ka daudzās nozarēs saruks nostrādāto stundu skaits.

Gašpuitis norādīja, ka no šāda skatupunkta notiekošā nodokļu reforma drīzāk vairo nenoteiktību.