МирLETA29 янв.

Baidens paraksta rīkojumu par rasu vienlīdzības veicināšanu

ASV prezidents Džo Baidens šonedēļ parakstījis rīkojumu, kura mērķis ir veicināt rasu vienlīdzību Savienotajās Valstīs.

Runājot ar žurnālistiem, Baidens solīja cīnīties ar sistemātisku rasismu un tā ietekmi, tostarp rasismu federālajā mājokļu politikā, kā arī atjaunot vēlēšanu tiesību aktu un pārtraukt privāto aizturēšanas centru izmantošanu.

"Privātie cietumi gūst pārmērīgi lielu peļņu no federālajiem ieslodzītajiem," norādīja Baltā nama padomniece Sjūzana Raisa.

ASV ieslodzījumā atrodas vairāk nekā divi miljoni cilvēku, kuru vidū ir neproporcionāli daudz melnādaino un aziātu.

Baidens arī sola virzīt federālās aģentūras uz cīņu pret ksenofobijas atdzimšanu, sevišķi attiecībā pret Amerikas aziātiem, kas, kā norādīja prezidents, pandēmijas laikā saskārušies ar diskrimināciju un naida noziegumiem.

Baidens arī atcēla sava priekšteča Donalda Trampa administrācijas aizliegumu federālajām aģentūrām piedāvāt saviem darbiniekiem apmācības, rasisma un aizspriedumu izskaušanai.

Baidens savā priekšvēlēšanu kampaņā solīja veicināt rasu vienlīdzību ASV, sevišķi pēc tam, kad melnādainā Džordža Floida nāve policijas aizturēšanas operācijas laikā pagājušā gada pavasarī izraisīja ASV plašus protestus ar aicinājumiem veikt sistemātiskas izmaiņas ASV krimināltiesību sistēmā.

Tikmēr ASV federālā tiesa otrdien apturēja jaunā prezidenta Džo Baidena rīkojumu par 100 dienu ilgu nelegālo imigrantu izraidīšanas moratoriju.

Tiesnesis Drū Taiptons nostājās Tekasas štata pusē, kas vērsās tiesā pret Baidena administrāciju saistībā ar šo rīkojumu.

Tiesnesis paziņoja, ka valdība nav sniegusi nekādu konkrētu un saprātīgu pamatojumu šādam moratorijam, un Teksasai tas var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu, jo var izraisīt nedokumentēto migrantu pieplūdumu.

Taiptons izdeva rīkojumu par moratorija atlikšanu uz 14 dienām, kamēr pēc būtības tiks izskatīta Teksasas ģenerālprokurora Kena Pakstona prasība.