ЛатвияLETA18 апр.

"Failiem.lv" ieviesis "eParaksta" funkciju

Datu uzglabāšanas un apmaiņas platforma "Failiem.lv" ieviesta iespēja parakstīt saglabātos dokumentus ar e-ID karti vai "eParaksts mobile" lietotni pavēstīja "Failiem.lv" vadītājs Jānis Viklis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka ieviest arī iespēja pārbaudīt un apskatīt jau esošu un parakstītu dokumentu parakstus visiem populārākajiem formātiem.

"Lietotājs saglabā dokumentus platformā, izvēlas gala formātu, paraksta ar drošu laika zīmogu un var iedot privātu piekļuvi citiem ar epastu identificētiem lietotājiem, lai parakstītu, vai vienkāršākajā gadījumā - pārsūta piekļuves saiti," klāstīja Viklis.

Parakstīt iespējams gan vienu, gan vairākus failus vienlaicīgi.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Failiem.lv" uzturētājs "Files.fm" 2019.gadā strādāja ar 886 633 eiro apgrozījumu, bet kompānijas zaudējumi bija 106 250 eiro. Kompānijas 2020.gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti.

Kompānija "Files.fm" reģistrēta 2007.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir miljons eiro. Kompānijas kapitālā 65% pieder Viklim, 24% - SIA "Nule 18", 5% - Madarai Paeglei, bet 3% - Paulam Sondoram un Mārtiņam Lāmam.

"Failiem.lv" nodrošina bezmaksas un maksas failu apmaiņas un glabāšanas risinājumus interneta lietotājiem. Sistēmās tiek uzturēti un apstrādāti desmitiem miljoni failu un tai pašlaik ir divi miljoni apmeklētāju mēnesī, no kuriem aptuveni ceturtā daļa ir no Latvijas.