LETA26 нояб.

Baidens drīzumā sāks saņemt izlūkdienestu ikdienas ziņojumus

ASV prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens drīzumā sāks saņemt izlūkdienestu ikdienas ziņojumus, otrdien pēc Baltā nama apstiprinājuma pavēstīja ASV Nacionālās izlūkošanas direktora birojs (ODNI), kas ir svarīgs solis prezidentūras pārņemšanai.

Ikdienas ziņojumi, kas sniedz kopsavilkumu par ASV izlūkdienestu vissvarīgākajiem secinājumiem, ir centrālā daļa gludai varas nodošanai no vienas prezidenta administrācijas nākamajai.

Baidens otrdien intervijā telekanālam NBC pavēstīja, ka ziņojumus viņam sāks sniegt ļoti drīz, iespējams, jau trešdien.

Baidens piebilda, ka prezidenta Donalda Trampa administrācijas palīdzība viņa pārejas komandai līdz šim "bijusi patiesa".

Tramps pirmdien piekrita tam, ka valdības aģentūra piešķirs līdzekļus prezidentūras pārejas procesa atvieglošanai, lai gan viņš vēl neatzina savu sakāvi un Baidena uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Tramps tviterī atzina, ka Vispārējo pakalpojumu pārvaldei (GSA) ir laiks "darīt, kas ir jādara". GSA uzdevums ir piešķirt miljoniem ASV dolāru jaunievēlētam prezidentam valdības pārņemšanas atvieglošanai.

Baidena pārejas komandai tagad būs pieeja GSA līdzekļiem un biroju telpām, kā arī iespēja tikties ar federālajām amatpersonām.

Baidena birojs pavēstīja, ka GSA tagad sniegs "atbalstu, kas nepieciešams gludas un mierīgas varas nodošanas īstenošanai".

"Tuvākajās dienās pārejas amatpersonas sāks tikties ar federālajām amatpersonām, lai apspriestu atbildi uz [Covid-19] pandēmiju, saņemtu pilnu atskaiti par mūsu nacionālās drošības interesēm un gūtu pilnīgu priekšstatu par Trampa administrācijas centieniem iztukšot valdības aģentūras," paziņoja Baidena pārejas direktors Johanness Abrahams.