LETA10 дек.

Maduro cerīgs par dialogu ar Baidenu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro šonedēļ pauda cerību, ka tiks atvērti komunikācijas un dialoga kanāli ar jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena administrāciju.

"Mēs vienmēr esam vēlējušies un vienmēr vēlēsimies nodibināt attiecības ar komunikāciju, dialogu un cieņu ar Savienoto Valstu valdību," preses konferencē Karakasā sacīja Maduro.

"Cerēsim, ka Džo Baidena jaunā valdība nāks pie varas, cerēsim, ka viņiem būs laiks padomāt, un cerēsim, ka komunikācijas un dialoga kanāli starp Venecuēlu un ASV tiks atvērti."

ASV noteikušas Maduro sankcijas centienos panākt viņa aiziešanu no amata.

Maduro 2019.gada janvārī sarāva diplomātiskās attiecības ar ASV, pēc tam kad Donalda Trampa administrācija par Venecuēlas pagaidu prezidentu bija atzinusi opozīcijas līderi un parlamenta spīkeru Huanu Gvaido.

"Donalda Trampa Venecuēlas politika ir grandiozi izgāzusies," norādīja Maduro.

Ārvalstu korespondentiem Maduro arī sacīja, ka svētdien notikušajās Venecuēlas parlamenta vēlēšanās nolēmis balsot Karakasas lielākajā armijas bāzē, nevis sākotnēji plānotajā vietā, jo ticis informēts par plānu viņu nogalināt.

"Mēs saņēmām informāciju no ļoti uzticamiem Kolumbijas izlūkošanas avotiem, ka viņi gatavo uzbrukumu, lai mani noslepkavotu vēlēšanu dienā," sacīja Maduro.

Maduro Sociālistiskā partija un tās sabiedrotie pirmdien paziņoja par uzvaru parlamenta - Nacionālās asamblejas - vēlēšanas, ko lielākās opozīcijas partijas boikotēja.

Uzvara svētdien notikušajās vēlēšanās nodrošina Maduro Sociālistiskajai partijai kontroli pār vienīgo institūciju, ko līdz šim kontrolēja opozīcija.