LETA15 нояб.

ASV v­ēlēšanu amatpersonas noraida apgalvojumus par krāpšanos

Augstākās ASV federālās un štatu vēlēšanu amatpersonas šonedēļ paziņojušas, ka nav pierādījumu par balsu neieskaitīšanu vai sagrozīšanu prezidenta vēlēšanu laikā.

Amatpersonas, kas visā valstī atbildīgas par vēlēšanu drošību, noraidījušas līdzšinējā prezidenta Donalda Trampa un viņa pārstāvētās Republikāņu partijas apgalvojumus, ka demokrātu kandidāta Džo Baidena uzvaras iemesls esot krāpšanās.

"3.novembta vēlēšanas bija visdrošākās Amerikas vēsturē," teikts vēlēšanu amatpersonu paziņojumā. "Nav pierādījumu, ka kāda vēlēšanu sistēma būtu dzēsusi vai pazaudējusi balsis, mainījusi balsis vai bijusi jebkādā veidā kompromitēta."

"Lai gan mēs zinām par daudzajiem nepamatotajiem apgalvojumiem un dezinformācijas iespējām par mūsu vēlēšanām, varam jums apliecināt, ka mums ir vislielākā uzticība mūsu vēlēšanu drošībai un godīgumam, un tādai jābūt arī jums."

Šādu paziņojumu izplatījusi Valdības vēlēšanu infrastruktūras koordinācijas padome, kas padota Kiberdrošības un infrastruktūras drošības pārvaldei (CISA).