LETA5 дек.

ASV Tieslietu ministrija apsūdz "Facebook" amerikāņu diskriminēšanā

ASV Tieslietu ministrija ir iesniegusi tiesā sūdzību pret sociālo mediju milzi "Facebook", apsūdzot šo uzņēmumu amerikāņu diskriminēšanā, jo tas rezervējis darbavietas ārzemniekiem, atbalstot to strādāšanu ASV.

Saskaņā ar Tieslietu ministrijas Pilsoņu tiesību nodaļas iesniegto sūdzību, "Facebook" ir izveidojis pastāvīgas darbavietas, kas pieejamas tikai pagaidu vīzu ieguvējiem, un ieviesis rekrutēšanas procesu ar mērķi atturēt amerikāņu pieteikšanos darbā.

Uzņēmumiem, kas atbalsta ārzemnieku apstiprināšanu darbam ASV, ir jāpierāda, ka tie nespēj atrast kvalificētus amerikāņus šādām darbavietām.

Prasībā teikts, ka "Facebook" ir novirzījies no uzņēmuma normālā rekrutēšanas procesa, lai nolīgtu ārzemniekus, kuri jau bija nodarbināti šajā uzņēmumā un kam bija vajadzīga pastāvīga darba atļauja, šādi padarot neiespējamu kvalificētu ASV pilsoņu kandidēšanu uz vakancēm.

"Mūsu vēsts visiem darba devējiem, tai skaitā tehnoloģiju sektorā, ir skaidra: jūs nevarat nelikumīgi dot priekšroku pagaidu vīzu ieguvēju rekrutēšanai, kandidatūru izskatīšanai vai nolīgšanai, apejot amerikāņu darbiniekus," paziņoja ģenerālprokurora palīgs Ēriks Dreibands.

"Facebook" direktore komunikāciju ar patērētājiem lietās Sona Ilife-Mūna e-pastā pavēstīja, ka uzņēmums sadarbojas ar Tieslietu ministriju šīs sūdzības jautājumā.