LETA04 сентября 2020

Valdība ārkārtas sēdē lema par pārvietošanos pierobežā Covid-19 apstākļos

Šodien plkst.15 notika valdības ārkārtas sēde, kurā vērtēja pārvietošanās iespēju atvieglošanu pierobežā Covid-19 apstākļos.

Valdības sēdes dienaskārtībā iekļauti iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) pieteiktie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Noteikumu grozījumu saturs patlaban nav pieejams, tomēr šonedēļ, 2.septembrī, notikušajā valdības sēdē izskanēja informācija, ka drīzumā atkal stāsies spēkā ierobežojumi personu pārrobežu ceļošanai starp Baltijas valstīm, jo Lietuva un Igaunija, visticamāk, būs nonākušas "oranžajā" sarakstā, kas nozīmē, ka pēc atgriešanās no tām ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Trešdien notikušajā valdības sēdē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pieļāva, ka, Lietuvā un Igaunijā pieaugot saslimstībai ar Covid-19, tā dēvētais "Baltijas burbulis" ar šodienu "de facto" vairs nepastāvēs.

Kariņš norādīja, ka gadījumā, ja Lietuva un Igaunija nonāks tā dēvēto "sarkano" vai "dzelteno" valstu sarakstā, Latvija attiecībā pret šīm valstīm nepiemēros īpašu regulējumu, tādējādi neparedzot atkāpēs prasībā par 14 dienu pašizolācijas ievērošanu tiem, kuri ieceļos Latvijā no Igaunijas un Lietuvas. Tomēr tika pieļauta atsevišķa regulējuma iespējamība pierobežā, piemēram, Valkā un Valgā, starp kurām notiek aktīva strādājošo iedzīvotāju migrācija.

Kopš maija Latvija, Lietuva un Igaunija atcēla ierobežojumus personu pārrobežu ceļošanai starp Baltijas valstīm, tādējādi izveidojot tā dēvēto "Baltijas burbuli". Bez ierobežojumiem Lietuvā, Igaunijā un Latvijā var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja šīs personas pēdējās 14 dienās nav bijušas ārpus Baltijas valstīm, ja tām nav noteikta pašizolēšanās, kā arī ja ceļotājiem nav elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra ceturtdien publicētie dati liecina, ka 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem Lietuvā ir 16,53, Igaunijā - 15,7, bet Latvijā - 4,17.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.