ЛатвияLETA05 апреля 2021

Uzņēmēji diskutēs par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes biznesa klubs 7.aprīlī, rīkos tiešsaistes diskusiju par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānu pavēstīja LTRK pārstāve Inese Raiba.

Pasākumu atklās LTRK Kurzemes nodaļas vadītājs un SIA "Motiva Latvija" attīstības vadītājs Ralfs Minkevičs un Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP).

Par LTRK aktualitātēm informēs LTRK valdes locekle, politikas daļas direktore Katrīna Zariņa, savukārt Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis sniegs ieskatu Eiropas Savienības (ES) atbalstu krīzes pārvarēšanai un biznesa attīstībai.

Tostarp pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Talsu Komersantu Kluba pieredzes stāstu par dalību uzņēmējdarbības vides un pilsētvides attīstībā ar kurām iepazīstinās Talsu Komersantu kluba valdes priekšsēdētājs, SIA "Krauzers" līdzīpašnieks, valdes loceklis Kaspars Eihe. Savukārt Minkevičs dalībniekus iepazīstinās ar prezentāciju "Svaigs gaiss un mikroklimats skolās un mājokļos - kāpēc tas ir tik svarīgs?".

Pasākumā piedalīsies arī tādi eksperti kā Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA), lauksaimniecības tehnikas tirgotāja SIA "Amazone" valdes locekle, līdzīpašniece Baiba Mikāla, kā arī SIA "Cannelle Bakery" līdzīpašnieks, valdes priekšsēdētājs Ivars Skrebelis.

Plānots, ka pasākums noritēs no plkst.14.30 līdz 16.45. Dalība tajā ir bez maksas, un pasākumā piedalīties aicināts ikviens Latvijas uzņēmējs. Reģistrācija aktīva līdz 5.aprīlim.

Jau vēstīts, ka būs pieejams finansējums līdz diviem miljardiem eiro.

Februāra sākumā Latvija nosūtīja saskaņošanai EK pieteikumu par ES Atveseļošanas fondā pieejamo finansējuma garantēto daļu 1,65 miljardu eiro apmērā. Pēc Finanšu ministrijas sniegtās informācijas, Latvijai pastāv iespēja pieteikties ES finansējuma mainīgajai daļai, kas patlaban aplēsta aptuveni 300 miljonu eiro apmērā. Papildus tam Latvijai būs pieejami aizdevumi indikatīvi 2,5 miljardu eiro apmērā.

No EK puses par iesniegto plāna projektu izskanēja kritika un Latvijas politiķi atzina, ka tas būs jāpārstrādā un jāpilnveido. Finanšu ministrijā iepriekš atzina, ka sarunas ar EK noritēs līdz marta beigām, bet valdībā ar EK izdiskutētais Latvijas ekonomikas atveseļošanas plāns varētu nonākt aprīļa beigās.

Ministrijā prognozēja, ka būtiskākais strīdus ābols sarunās ar EK nebūs tik daudz par investīciju sadaļu, cik Latvijas iecerēto reformu sadaļu.

Написать комментарий