ЛатвияLETA18 февр.

"Reģionālā investīciju banka" ieviesusi zibmaksājumus

"Reģionālā investīciju banka" ieviesusi zibmaksājumus, kas nodrošina tūlītējus maksājumus starp kredītiestādēm, kuras ir pievienojušās Eiropas zibmaksājumu sistēmai pavēstīja bankā.

Bankā norādīja, ka "Reģionālā investīciju banka" piedāvā zibmaksājumus ar izejošā maksājuma limitu 50 000 eiro. Zibmaksājumi ir pieejami visās "Reģionālās investīciju bankas" norēķinu platformās - gan internetbankā, gan mobilajā aplikācijā.

Tāpat bankā atzīmēja, ka "Reģionālās investīciju bankas" zibmaksājumu risinājums paredz, ka klientiem pašiem nav jāizvēlas pārskaitījuma veids - bankas maksājumu risinājumi automātiski novirzīs klienta pārskatījumu uz ātrāko iespējamo naudas pārveduma veidu un izraudzīsies zibmaksājuma iespēju, ja darījuma otra banka arī to ir ieviesusi.

""Reģionālās investīciju bankas" konkurences priekšrocība Latvijas finanšu pakalpojumu tirgū ir padziļinātā izpratnē un konsultācijās balstītas klientu apkalpošanas apvienojums ar jaunākajiem digitālajiem risinājumiem. Pērn mēs ieviesām jaunu internetbankas mobilo aplikāciju ar unikālu virtuālā digipass kodu kalkulatora funkcionalitāti, bet tagad arī zibmaksājumus," pauda bankas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Jakovļevs.

Bankā norādīja, ka zibmaksājumu iespējas Eiropā piedāvā vairāk nekā 2000 banku un maksājumu iestāžu.

Latvijā zibmaksājumus nodrošina sešas bankas - banka "Citadele", "SEB bankas", "Signet Bank", "Swedbank", "BlueOrange Bank" un "Reģionālā investīciju banka". Latvijas Bankas Elektroniskās klīringa sistēmas Zibmaksājumu serviss darbojas kopš 2017.gada augusta.

Jau vēstīts, ka 2020.gada deviņos mēnešos "Reģionālās investīciju bankas" peļņa bija 1,96 miljoni eiro, kas ir par 48,4% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā. Savukārt bankas aktīvi 2020.gada 30.septembrī bija 236,681 miljona eiro apmērā, kas ir par 17,3% jeb 49,629 miljoniem eiro mazāk nekā 2019.gada beigās.

Pēc aktīvu apmēra "Reģionālā investīciju banka" 2020.gada septembra beigās bija devītā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akcionāri ir SIA "SKY Investment Holding" (37,4%), Ukrainas pilsonis Jurijs Rodins (20%), Ukrainas "Pivdennyi" (13,76%) un Marks Bekkers (10,57%).